Спочатку російські окупанти принесли в Крим і на Донбас людське горе, тепер – екологічні катастрофи, які знищують нашу землю, – Павло Клімкін

Україна передала до міжнародних організацій інформацію про хімічні викиди на заводі «Кримський титан» на півночі анексованого Криму.

4 вересня з’явилась інформація про те, що концентрація сірчистого ангідриду в повітрі окупованого Криму перевищила допустиму норму. У зв’язку з цим, призупинили роботу заводу «Титан» на два тижні. Крім того, почалася евакуація дітей з Армянська в санаторії Криму.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив представник українського омбудсмена із дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим і Севастополя Ісмаїл Халіков.

Також він додав, що цю інформацію передадуть до міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ, ВООЗ, Організація Червоного хреста), з метою документування фактів порушення прав людини. Крім цього, до прокуратури АРК, надіслано звернення для порушення кримінальної справи по відношенню до осіб, причетних до порушення екологічних прав громадян на тимчасово окупованих територіях України та загрози їхньому життю.

«Викликає занепокоєння, що досі не оголошено про надзвичайний стан, що не евакуюють доросле населення, а окупанти продовжують «заспокоювати» людей», – додав Ісмаїл Халіков.

Нагадаємо, що викид шкідливих речовин стався в ніч з 23-го на 24-те серпня. Чимало жителів Армянська отримали захворювання дихальних шляхів – пневмонію, опік слизових оболонок носа та рота. Наступними стадіями можуть стати набряк легень та смерть. Частими стали випадки втрати свідомості, принаймні, серед тих пацієнтів, що були госпіталізовані. А таких чимало – лікарні буквально переповнені.

«Спочатку російські окупанти принесли в Крим і на Донбас людське горе, тепер-екологічні катастрофи,які знищують нашу землю», – прокоментував міністр закордонних справ України у своєму твіттері Павло Клімкін.

Зазначимо, що завод виробляє діоксид титану, який використовують при виготовленні товарів лакофарбової галузі, віконного пластику, предметів побуту, деталей автомобілів, машин і техніки, а також каучуку, лінолеуму, паперу, картону та шпалер.

Хімічні речовини, зокрема сірчана кислота, злилися у так званий кислотонакопичувач, який перебуває поблизу села Перекоп. До 2014 року це звалище заливали водою, щоб розбавити концентрацію кислоти та зробити її безпечною для людей. Але ж зараз із водою величезні проблеми, то ж зловонна жижа стає дедалі більш концентрованою та випаровується у повітря у масштабах, які можуть привести до масового вимирання людей.

категорії
Суспільство

Публікації по темі