Стан очисних споруд у Жовкві залишає бажати кращого

Усі проблеми планують вирішити до 2020 року.

За тривалий час експлуатації очисних споруд у м. Жовкві внаслідок дії агресивного середовища, обладнання і бетонні конструкції зносилися, а металеві конструкції кородували. Це може привести до недостатньої очистки стічних вод.

Відповідну інформацію отримано у відповідь на інформаційний запит від Жовківської міської ради.

«Існуючі споруди біологічної очистки стічних вод міста Жовква були споруджені у 1972-1973 роках із суттєвими недоліками. Вони не були оснащені належним технологічним обладнанням відповідно до проекту», – йдеться у повідомленні.

У 2012 році місто замовило проектно-кошторисну документацію на повну модернізацію і технічне переоснащення існуючих очисних споруд м. Жовква на основі технологій біологічної очистки стічних вод BIOPAX. Проект, вартістю 50 млн гривень, дозволить комплексно вирішити проблему очистки стічних вод, економію енергетичних ресурсів і охорони навколишнього середовища.

Реалізувати даний проект планують у 2019-2020 роках за рахунок міжнародної програми Польща – Білорусь – Україна з метою захисту від забруднення річок басейну Західний Буг.

Окрім очисних споруд у незадовільному стані також знаходяться каналізаційні насосні станції, каналізаційні колектори і лінії, які були збудовані у 70-х роках. А з 1990 по 2005 роки роботи по каналізуванню міста практично не здійснювались.

З огляду на це Жовківська міська рада замовила і виготовила в 2014 році проектно-кошторисну документацію на реконструкцію і технологічне переоснащення чотирьох каналізаційних насосних станцій.

Як зазначила Жовківська міська рада, в останні роки роботи по прокладанню каналізаційних колекторів активізувались. Було прокладено мережі по вулиці Пільній, Срібній, Й. Сліпого, Бузковій, П. Орлика.

Крім цього, зазначимо, що у 2018 ріці заплановано побудувати каналізаційні колектори по вул. Зелена, Липова, Медова, Бузкова, бічна Б. Хмельницького, Мазепи, Січових Стрільців, Кармелюка, а у наступному році – по вул. Шевченка, Глібова, Гребінки, Ціолковського, Спортивна, Шпитальна.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі