Суд призначив на 24 квітня розгляд скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на відмову суду повернути прокурора Андрія Перова до обвинувачення у кримінальному провадженні щодо колишнього народного депутата Миколи Мартиненка.

Таке рішення 11 квітня ухвалив суддя-доповідач Київського апеляційного суду Олександр Кияшко, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, керівник САП Назар Холодницький подав заяву про перегляд рішення, яким прокурора Перова відсторонили від справи Мартиненка. Проте спочатку суд відмовився розглядати цю заяву, оскільки документ нібито мав бути відправлений на автоматизований розподіл справ. Однак у прокуратурі повідомили, що їх заяву вже розподілили на вказані колегію. Пізніше суд остаточно відмовився повертати прокурора Перова до справи.

Нагадаємо, Перова відсторонили від справи у зв’язку з рішенням прокурорської комісії про винесення йому догани. Цю догану йому оголосили через нібито грюкання дверима після засідання у справі Мартиненка. Проте пізніше Верховний суд скасував догану Перову.

Варто вкахати, що журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший») виявили, що доповідачем за результатами розгляду дисциплінарної скарги адвоката є Віктор Шемчук – заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Одночасно з цим він є і свідком у справі щодо розкрадання коштів «Енергоатому», де фігурує Мартиненко, та колишнім соратником екс-депутата – у 2010-му, він був народним депутатом фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона», яку в той час очолював Микола Мартиненко.

Окрім того, як стало відомо «Схемам», Шемчук причетний до фінансової операції ще у 2010 році на суму 250 тисяч євро з офшорною компанією, підконтрольною Мартиненку, а його дружина була розпорядником коштів іншої фірми, на чий рахунок і осіли ці чверть мільйона євро.

Сам Шемчук не вбачає тут конфлікту інтересів. «Абсолютно немає конфлікту інтересів. …Тому що думка члена комісії – це не думка комісії. І член комісії не братиме участі ні в обговоренні, ні в голосуванні», – заявив раніше у коментарі «Схемам» заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Микола Матриненко у відповідь на запитання звинуватив журналістів у «заангажованості та необ’єктивності».

«У питаннях – також спроба безпідставно пов’язати мене з якимись посадовими особами. Якусь фірму, до якої я нібито причетний, незрозумілі особи «пов’язують» з чиєюсь родиною – це на Радіо Свобода вважають належним джерелом інформації?» – йдеться у відповіді від колишнього народного депутата.