Суд заборонив заступниці голови НБУ виконувати свої повноваження

Ухвала суду підлягає виконанню негайно.

Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення заборонити заступниці голови Національного банку України Катерині Рожковій брати участь у засіданнях правління Нацбанку та виконувати покладені на неї обов’язки.

Про це повідомляє Національний банк України, посилаючись на лист, у якому йдеться про ухвалення відповідного рішення суду. Водночас, наразі інформації про таке рішення суду немає у реєстрі судових рішень, а також до Нацбанку не надходило жодної ухвали суду.

«Відповідно до процесуального кодексу ухвала суду підлягає виконанню негайно, тобто одразу після отримання. Проте, наразі ми не отримували і не були присутні при винесенні будь-якої ухвали про заборону членам Правління Національного банку здійснювати свої повноваження. Тому ми не можемо стверджувати, що інформація про наявність відповідної ухвали відповідає дійсності», — повідомив начальник управління претензійно-позовної діяльності Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

У Національному банку зазначають, що без отримання ухвали суду виконувати відповідне рішення не будуть. Однак, якщо рішення суд дійсно ухвалив, то його будуть оскаржувати в апеляції.

«Крім того, Національний банк готовий вивчити наявність ознак, що можуть свідчити про неправосудність таких дій судді, а отже, і підстав для звернення зі скаргою на дії судді та звернення до правоохоронних органів», — додав Григорчук.

Нагадаємо, як повідомляли раніше, 13 травня шостий апеляційний адмінсуд Києва залишив у силі рішення суду першої інстанції, який визнав незаконною інспекційну перевірку НБУ в ПриватБанку в 2016 році.

На підставі цієї перевірки було отримано висновок про неплатоспроможність банку.  Перевірка проводилася в жовтні 2016 року, її результати стали однією з підстав для націоналізації банку. У 2018 році Окружний адміністративний суд Києва скасував саме розпорядження НБУ про початок інспекції.

Як зазначає регулятор, порядок та підстави для проведення планових і позапланових перевірок у банках регламентуються відповідним положенням Нацбанку. У разі виявлення істотного погіршення фінансового стану банку Національний банк має підстави для проведення відповідної перевірки.

категорії
Суспільство

Публікації по темі