Територіальні дороги України будуть відновлювати за трьома технологіями

У Державному агентстві автомобільних доріг України (“Укравтодор”) представили Стратегію розвитку доріг територіального значення на 2020-2024 рр.

У Державному агентстві автомобільних доріг України (“Укравтодор”) представили Стратегію розвитку доріг територіального значення на 2020-2024 рр.

Про це повідомляє Укравтодор на офіційній сторінці в Facebook.

“Для багатьох жителів України це основні дороги, що ведуть до шкіл, лікарень, до залізничних станцій, культурних центрів. Територіальні дороги становлять майже половину загальної протяжності доріг – більш ніж 46%. Це 22 тис. кілометрів доріг”, – йдеться в повідомленні.

Стратегія Т-доріг доповнює Програму розвитку доріг державного значення 2018-2022 рр., і, як вважають в “Укравтодорі”, вона зможе вирішити багато завдань – від розвитку окремих регіонів до економічного зростання всієї країни.

Згідно зі стратегією, “Укравтодор” пропонує три технології для проведення ремонтів:

  • використання увалкованого бетону (орієнтовна вартість 6 млн грн/км)
  • холодний ресайклінг (орієнтовна вартість 5,5-6 млн грн/км)
  • використання відходів промисловості (орієнтовна вартість 6 млн грн/км).

Кожну з технологій пропонується застосовувати в різних регіонах країни. Так, увалкований бетон – в південно-східних і центральних областях, холодний ресайклінг – в північно-західних, з використанням промислових відходів – на сході.

“Увалкований бетон – нова технологія для України. Замість кількох шарів бітумних мас на укріплену базу укладається один шар увалкованого бетону, що дозволяє економити час виконання робіт і знижує витрати. Другий варіант – холодний ресайклінг, специфіка якого полягає в тому, що знімається верхній шар дорожнього покриття, переробляється і з додаванням в’яжучих матеріалів укладається повторно. Третій варіант капітального ремонту Т-доріг – використання відходів промисловості при облаштуванні дорожньої основи”, – розповів голова “Укравтодору” Славомір Новак.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі