Трамваю №8 дали зелене світло

9 років львів’яни чекали на трамвайну колію до Сихова, ще стільки ж почекають на світлофори.

Уздовж трамвайної лінії на Сихів нарешті встановлюють нові світлофори, які були передбачені проектом «Трамвай на Сихів».

Проект «Трамвай на Сихів», на який було витрачено понад 26 мільйонів євро, окрім заміни комунікацій, прокладання трамвайної колії та оновлення дороги, передбачав встановлення 7 світлофорних об’єктів, які б надавали пріоритет для проїзду громадського транспорту. Однак трамвай №8 запустили у листопаді 2016 року, а світлофорні об’єкти встановлюють і досі.

Мирослав Туркевич, начальник відділу автоматизованих систем керування рухом ЛКП «Львівавтодор», зазначив, що будівництво світлофорних об’єктів почалося після запуску трамваю на Сихів і роботи досі проводяться, тому що ще триває гарантійний період виконання робіт. Підрядник протягом цього періоду повиннен усунути усі недоліки та доробити усі інженерні споруди.

Як він зазначив, перші світлофорні об’єкти запрацювали на просп. Червоної Калини – ринок «Верхній Шувар»; просп. Червоної Калини – вул. Сихівська (біля кінотеатру ім. Довженка); просп. Червоної Калини (поблизу «Сільпо»).

Також світлофорні об’єкти є на проспекті Червоної Калини – вулиці Кос-Анатольського і Скрипника та на проспекті Червоної Калини, 46 (біля дитячої поліклініки). Як зауважив Мирослав Туркевич – це великий світлофорний об’єкт.

Наразі проходить тестування світлофорного об’єкту на вул. Стуса (біля парку «Залізна вода») та на перетині вулиць Угорська – Навроцького – просп. Червоної Калини.

«Станом на сьогодні компанія «Сварко» завезла обладнання, підготувала усі матеріали і як тільки закінчиться тестування, почнуть проводити монтажні роботи», – додав Туркевич.

«Такі світлофори мають спеціалізоване обладнання, завдяки якому можна регулювати рух в адаптивному режимі. Їх підключать до Центру керування руху, що на вулиці Коновальця. Система збиратиме інформацію про інтенсивність руху на цих ділянках, аналізуватиме та обиратиме найоптимальніший режим роботи світлофорів. Наприклад, у час пік або упродовж святкових днів світлофори працюватимуть по-різному», – зазначив Мирослав Туркевич.

Зазначимо, що вартість одного «розумного» світлофорного об’єкта (з адаптивною системою регулювання) становить близько 700 тисяч гривень. Звичайного – 300 тисяч гривень.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі