Третину навчальних закладів Жидачівського району опалюють дровами

Для модернізації системи опалення одного закладу орієнтовно потрібно 1,5 млн грн.

У 15 закладах освіти Жидачівського району, Львівської області приміщення опалюють за допомогою твердого палива (дров).

Про це в коментарі журналісту ІА «Вежа» сьогодні, 13 листопада, розповів Юрій Гурський, керівник відділу освіти Жидачівської районної державної адміністрації.

«Нам підпорядковано 43 навчальних заклади, серед яких 34 школи та 7 садочків. У трьох дошкільних навчальних закладах встановлені твердопаливні котли. Що стосується шкіл, 12 закладів опалюють на твердому паливі, включаючи котельні та печі», – зазначив він.

Що стосується стану системи опалення в навчальних закладах району, Юрій Гурський зауважив, що він задовільний. «В нас системи опалення справно працюють. Певні заклади мають пічне опалення, інші на твердопаливних котлах. Загалом усі системи наразі ще функціонують», – повідомив керівник відділу освіти.

Зокрема, він пояснив, чому немає сенсу замінювати застарілі печі. «По окремих об’єктах печі дійсно в поганому стані, однак там немає іншої альтернативи опалювати. Це стосується малокомплектних шкіл з малими приміщеннями у віддалених глухих селах, де встановлене пічне опалення. У тих школах, на жаль, немає майбутнього, оскільки ці заклади потенційно підуть на ліквідацію», – зазначив Юрій Гурський.

Разом з тим, в районі проводять модернізацію твердопаливних котлів. «Цього року ми встановили нові твердопаливні котли. Дві котельні поміняли, а в одній замінили систему теплопостачання, тобто внутрішню розводку теплотрас. Більше ми коштів не маємо, тобто наразі вже не плануємо нічого замінювати. І не відомо, що буде в наступних роках», – розповів Юрій Гурський.

За підрахунками керівника відділу освіти, в середньому для повної модернізації системи опалення одного закладу в розрахунку на середню площу школи в 2000 кв. метрів потрібні кошти в межах 1,5 млн грн.

Окремо Юрій Гурський підрахував, скільки Жидачівський район планує витратити коштів на опалення протягом опалювального сезону 2018-2019 року. «Близько мільйона гривень ми витратимо на вугілля, іще близько 200 тисяч гривень на дрова. Орієнтовно 2-2,5 млн грн  буде витрачено на теплопостачання і близько 1,5 млн гривень на газопостачання. Це з розрахунку на 43 навчальні заклади і адмінприміщення в межах підпорядкування», – зазначив він.

Між іншим, 7 листопада відділ освіти Жидачівської районної державної адміністрації оприлюднив тендер на порталі Prozorro з поставки паливної деревини твердих порід за очікуваною вартістю в 139,5 тис. грн.

Наразі триває етап подання пропозицій. Аукціон з визначення переможця відбудеться у п’ятницю, 16 листопада. Згідно з тендерною документацією, деревину район має отримати до кінця поточного року.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі