Трудова міграція сьогодні дає Україні нові знання і 10% ВВП

Згідно з дослідженнями, українці в Польщі витрачають там тільки 40% свого доходу, а решта повертається в Україну.

Українські трудові мігранти відправили на батьківщину близько $11 млрд, або близько 10% ВВП в 2018 році.

Про це в інтерв’ю швейцарському виданню Neue Zürcher Zeitung заявив Томаш Фіала, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital, передає Finance.ua.

Згідно з дослідженнями, українці в Польщі витрачають там тільки 40% свого доходу, а решта повертається в Україну.

Томаш Фіала відзначив, що купівельна спроможність в Україні повернулася до рівня 2013 року.

“Зараз середня заробітна плата становить близько $340 в місяць. До того ж, зарплати ростуть на 20-25% на рік. Люди поїхали в основному через кризу. У той же час, в таких країнах, як Польща, мав місце економічний бум. Безробіття там скоротилося так стрімко, що стало не вистачати власної робочої сили. Тому в Польщі виник великий попит на українських заробітчан, а уряд країни зробило ліберальними міграційні правила. Українці можуть легко отримати дозвіл на роботу в Польщі на шість місяців. Багато людей зараз їздять туди на заробітки, зберігаючи місце проживання в Україні”, – зазначив він.

На його думку, значна трудова еміграція з України є проблемою в довгостроковій перспективі, однак може бути корисна в короткостроковій.

“Мігранти набувають нових знань і знайомляться з західними методами управління. Це важливо для України. Продуктивність в країні настільки низька не тому, що люди не здатні працювати, а тому що відсутній належний менеджмент. У Польщі українці такі ж продуктивні, як і місцеві жителі. Однак еміграція є проблемою в довгостроковій перспективі. Країна втрачає людей. Це підсилює тенденцію до різкого скорочення населення в найближчі десятиліття з демографічних причин”, – сказав Фіала.

Довідка

Валовий внутрішній продукт (ВВП) — один із найважливіших показників розвитку економіки, який характеризує кінцевий результат виробничої діяльності економічних одиниць-резидентів у сфері матеріального і нематеріального виробництва. Вимірюється вартістю товарів та послуг, виготовлених цими одиницями для кінцевого використання.

Нагадаємо, що раніше НБУ зазначав, що в Україні через трудову міграцію може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічне зростання.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі