Туристичний потенціал України: зупинка на користь якості

Україна - неймовірна країна з точки зору туристичних можливостей, - Бека Джекелі.

2 листопада в межах ХVIII Міжнародного економічного форуму «Львівщина – хаб можливостей!» відбулась остання панельна дискусія на тему: «Роль та місце туризму в економіці країни».

На форумі були розглянуті питання стосовно потенціалу України, видів туризму, перспектив та стратегій розвитку туризму, можливостей Львівщини тощо.

Координатор з питань взаємин з членами Всесвітньої туристичної організації (ЮНВТО) Бека Джекелі в своїй промові зазначив, що Україна – неймовірна країна з точки зору туристичних можливостей і вона може стати лідером.

У той же час, президент Національної Туристичної Організації України Іван Ліптуга зазначив, що українці подорожують досить часто, тому найголовніша задача – робити все, щоб розвивалась інфраструктура і якість послуг.

«Станом на сьогодні в Україні майже всі регіони приділяють увагу туризму, навіть ті , які традиційно були білими плямами на туристичній мапі – Житомирщина, Сумщина чи Черкащина. Наприклад, Кривий Ріг зробив просто вибух промислового туризму. З’явилось багато цікавих туристичних екскурсій у шахтах, кар’єрах. Також у місті стали проводити гастрономічні та арт-фестивалі», – прокоментував Іван Ліптуга.

Зі слів Івана Ліптуги, туризм може бути будь-де. Так, є відомі головні напрямки, які вже традиційно сприймаються як туристичні, проте, сталість туризму та збалансованість не передбачають постійний ріст. Натомість, передбачають зупинку на користь якості.

«Наприклад, Одеса дуже насичена туризмом у літній сезон, втім вона повинна зупинитись у промоції літнього відпочинку, щоб зосередитись у розвитку зимового відпочинку. Інші міста, наприклад, Херсонщина, Миколаївщина, Дніпро, Запоріжжя повинні розвивати усі напрямки. До слова, цей рік проходить під гаслом гастрономічного туризму. По всій країні була ціла хвиля гастрономічних фестивалів, і наразі ми розробляємо програму в рамках стратегії туризму на 10 років по гастрономічному туризму. Так робиться по всіх видах туризму, а їх понад 30», – розповів Іван Ліптуга.

Як зазначив Бека Джекелі, необхідно більше розвивати рекреаційний та медичний туризм. Сільський туризм, з його слів, також набуває популярності, тому що є багато людей, які втомлюються від життя у великому місті. На сьогодні, люди прагнуть до автентичності.

В Україні, як додав Бека Джекелі, також необхідно розвивати подієвий туризм. Такі міста як Київ, Львів, Одеса та інші мають можливість та ресурси для проведення подій міжнародного рівня протягом цілого року. 

«Дуже важливо, щоб було зацікавлення від місцевих громад. Ми переходимо від рівня області до рівня окремих територіальних громад, які самі зацікавлені у тому, щоб був розвиток. У такому випадку вони самі шукають можливості, інвесторів тощо», -прокоментував перший заступник голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту Микола Величкович.

Як приклад, він привів місто Трускавець. З його слів, це специфічний курорт, але протягом двох років мерія міста зацікавила обласну адміністрацію, звернулась до державного комітету для проведення заходів міжнародного рівня.

Зазначимо, що станом на сьогодні в Україні немає жодної програми розвитку туризму. Проте, як пояснив Іван Ліптуга, є стратегія розвитку туризму.

Іван Ліптуга розповів, щоб досягти успіху, необхідно працювати в синергії. Тоді, і жодної програми не треба. 

Крім цього, Іван Ліптуга наголосив на тому, що майбутнє за Big Data та digital-інформацією.

«Цифри, які є у Держстаті – вони дуже відносні. Їх не можна порівнювати з цифрами прикорднонників або візових центрів. Це стосується всієї статистики країни, але в туризмі це дуже наглядно. Туроператори, турагенти, заклади, що займаються розміщенням туристів – вони звітують так, як їм заманеться», – поділився Іван Ліптуга.

«Майбутнє за Big Data та digital-інформацією, тому що дані, які ми бачимо від платіжних систем, мобільних операторів, систем бронювання – вони більш конкретні та точніші, ніж звіти. За звіти ніхто не штрафує. Ми хотіли отримувати звіт від туроператорів, проте вони вважають це додатковим навантаженням з боку центрального органу. Є Держстат, який збирає статистику. Проте, він збирає її на жовтих папірцях, надрукованих у 1983 році через районні статистичні відділи. Це вчорашній день», – продовжив він. 

Не обійшли стороною на сесії Львівщину. Як зазначив Іван Ліптуга Львів випереджає багато регіонів України за своїм рівнем послуг, за тим, як він займається своїм маркетингом і сталим розвитком. 

«Львівщина демонструє не на словах, а на практиці, як треба підходити до взаємин і консолідації всіх стейхолдерів і робити весь Львівський регіон привабливим для всіх видів туризму», – додав Іван Ліптуга.

У Львівщини, за словами першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ростислава Замлинського, є багато можливостей: це 1/3 лісів, 1/3 гір, це 25 % всього культурно-мистецького потенціалу України, який внесений у список ЮНЕСКО і знаходиться на території Львівщини.

Зазначимо, що ХVIII Міжнародний економічний форум «Львівщина –  хаб можливостей!» тривав два дні та об’єднав українських та закордонних експертів, політиків, дипломатів, підприємців, науковців.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі