У 2020 році українці будуть отримувати дві платіжки за газ

Із січня українці будуть отримувати дві платіжки за газ: одну за споживання газу, другу — за його транспортування.

Із січня українці будуть отримувати дві платіжки за газ: одну за споживання газу, другу — за його транспортування.

Про це повідомили в Регіональній газової компанії, до якої входять близько 20 облгазів.

Вартість послуги за доставку газу будуть розраховувати індивідуально для кожного споживача. А розмір плати буде залежати тільки від обсягу споживання.

«За основу береться обсяг споживання протягом усього року. Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року», — сказано в повідомленні.

Для домогосподарств з плитою та колонкою, які використовують 170 кубометрів газу в рік, або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не буде перевищувати 16 грн.

Найвищі тарифи будуть у Миколаєві (15,4 грн), Чернівцях (14,8 грн), Івано-Франківську (14,1 грн), найнижчі – у Харкові (4,2 грн), Кривому Розі (4,9 грн) і Дніпрі (7,8 грн). При цьому тарифи не будуть залежати від сезону.

У РГК рекомендують споживачам з газовою плитою або колонкою платити єдиним платежем за квартал, півроку або рік. Тоді економія на комісії складе 100-200 грн на рік, оскільки комісія в багатьох банках становить більше, ніж сума самого тарифу.

При цьому споживачам з газовими лічильниками, хто за фактом не користувався послугою газу в певний період, все одно доведеться платити за транспортування газу.

Наступного року, обіцяють у компанії, плата за доставку газу буде скорегована відповідно до фактичного обсягу споживання.

категорії
Суспільство

Публікації по темі

Новини