У 850 тисяч гривень Львівському університету обійдеться інформація про засоби лікування людей

Аналіз має відбуватися у три етапи.

Львівський національний університет імені Івана Франка замовляє аналіз даних про засоби для лікування захворювань людини.

Відповідний тендер розміщено на порталі публічних закупівель Prozorro.

За очікувано вартістю у 852 тис. гривень замовник очікує отримати аналіз баз даних про нові перспективні терапевтичні засоби для лікування захворювань людини, у тому числі офтальмологічних, онкологічних, метаболічних, автоімунних, легеневих та м’язових.

Варто вказати, що в університеті діє два природничих факультети: біологічний та хімічний. У коментарі журналісту ІА “Вежа” Роман Гладишевський, проректор з наукової роботи, зазначив, що тендер реалізують в рамках міжнародного гранту. “Мова йде про наукові дослідження й дані, які були опубліковані в наукових журналах в галузі біології й фармацевтики, які стосуються різноманітних ліків. Це міжнародний грант, і ми хочемо подивитися, які б були в нас групи науковців, що могли б займатися ось таким аналізом”, – пояснив він і додав, що проект зі створення бази даних необхідний для того, щоб знати, яким чином будуть розвиватися галузі.

Проректор зазначив, що грант предоставлений фармацевтиною корпорацією Novartis. “Це одна з найбільших у світі фармацевтина корпорація, яка займається виробництвом фармацевтичних препаратів. Їх цікавить моніторинг від українських науковців, і нам приємно, що українців також залучають до ось таких досліджень”, – наголосив Роман Гладишевський.

Аналіз має відбуватися у три етапи. Першим передбачений первинний пошук інформації про нові фармакологічні речовини заданого спектру дії та їхні біологічні мішені (білки). Необхідно буде перевірити 2000 патентів, 500 експериментальних статей, 300 тез доповідей на конференціях та 2000 зареєстрованих клінічних досліджень на clinicaltrials.gov.

Другим етапом передбачено вибрати інформацію, яка відповідає критеріям замовника, та зберегти її у таблицях Excel. Підбірка даних має налічувати не менше 1000 преклінічних та клінічних розробок вибраних фармакологічних препаратів, включаючи їхню хімічну природу, механізми дії, афінність, селективність, фармакодинаміку, фармакокінетику, ефективність та побічні дії. Провести порівняльний аналіз ефективності та оцінка перспективності розробки цих препаратів.

На заключній стадії необхідно створити мультимедійні презентації у PowerPoint, які включатимуть всі проаналізовані дані. Презентації повинні містити усі посилання на URL джерел даних, узагальнені схеми клітинних сигнальних шляхів та патогенетичних механізмів, на які впливають фармакологічні речовини, порівняльні діаграми основних переваг та недоліків різних класів речовин та висновки і рекомендації щодо найбільш перспективних напрямків досліджень цих речовин.

Щодо умов тендеру, аукціон з визначення переможця торгів запланований на 20 травня, а завершити з аналізом підрядна організація має до 1 листопада поточного року.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі