У Бориславі запрацює інклюзивно-ресурсний центр

З 1 вересня у Бориславі розпочинає свою роботу комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр».

З 1 вересня у Бориславі розпочинає свою роботу комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр».

В новоствореному інклюзивно-ресурсному центрі, що забезпечуватиме права дітей з особливими потребами на здобуття дошкільної та загальносередньої освіти. Про це повідомляють у Бориславській міській раді, передає ZIK.

Центр буде працювати по вул. Т. Шевченка, 107 (дитячий будинок «Оріана»). Наразі в приміщенні проводяться ремонтні і підготовчі роботи.

У центрі працюватимуть практичний психолог, вчитель дефектолог-логопед, вчитель лікувальної фізкультури.

Завданнями Центру також будуть: надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, розроблення рекомендацій щодо програми навчання дітей у школах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання, надання консультативно-психологічної допомоги батькам, розповіли у міськраді.

Зазначимо, як розповіла ІА Вежа Любомира Мандзій,  директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, з 1 вересня на Львівщині запрацюють 25 інклюзивно-ресурсних центрів, на створення котрих держава у 2018 році виділила 8,2 млн гривень субвенції.
«Відповідно до наказу міністерства, передбачені типові вимоги до облаштування інклюзивних центрів. В нас є кошти на обладнання для інклюзивно-ресурсних центрів. На сьогоднішній день, органи місцевої влади прийняли рішення про створення таких центрів, проводяться ремонтні роботи», – розповіла Любомира Мандзій.

Нагадаємо, під час брифінгу щодо створення інклюзивно-ресурсних центрів 12 квітня 2018 року Любомира Мандзій повідомляла, що кошти призначені на придбання обладнання та реабілітаційні послуги.

«35% з цих коштів підуть на обладнання, яке зможуть закупити такі школи. 65% – на реабілітаційні та інші послуги», – зазначила пані Мандзій.

Вона додала, що в середньому ІРЦ отримають на обладнання близько 200 тисяч гривень. Це дозволить закупити необхідні речі.

Довідка

ІРЦ – установа, яка забезпечить права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі