У Львівському будинку органної та камерної музики вперше проведуть масштабні ремонтні роботи. Зокрема, повністю оновлять хол, коридор та фойє.
«Для нашого Будинку органної та камерної музики початок ремонтних робіт дуже важливий, тому що торік він отримав нове дихання. Від жовтня-листопада минулого року у нашому Будинку органної музики може бути 2−3 концерти щодня. І дуже гарним та знаковим був лютий, який мав усього 28 днів, а відбулось 29 концертів. Сюди приїжджають зірки міжнародного значення, музиканти із світовими іменами, приходять багато відвідувачів. Іноді навіть важко купити квиток. Це концертний зал, яким ми пишаємося, і хочемо, щоб він був не лише одним із найкращих в Україні, а й одним із найкращих на теренах Східної Європи», – зазначила директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.
Повноцінні ремонтні роботи розпочалися 23 липня. Львівська міська рада виділила на це 1 млн грн.
«Керівництво Будинку органної та камерної музики працює над контентною частиною, над якісними концертами і заходами, відповідно, ми маємо влаштувати інфраструктуру, щоб відвідувачам було комфортно. Наш ремонт відбуватиметься в кілька етапів. Було оновлено зовнішнє освітлення навколо будинку, зроблено благоустрій території. І це лише початок. Окрім того, було створено робочу групу. Сюди залучені експерти для напрацювання концепції із ремонту органу, який востаннє ремонтувався в десятих роках», — додала Наталія Бунда.
«Вперше в історії Львівського будинку органної та камерної музики стартували такі масштабні роботи. Цьогоріч ми запустили перший етап робіт, плануємо повністю оновити хол, коридор та фойє», — каже заступник директора ЛБОКМ Тарас Демко.
Він також наголосив на тому, що, незважаючи на ремонтні роботи, Львівський органний зал працюватиме у звичному режимі. Зокрема, у серпні на відвідувачів та відвідувачок концертного залу чекатимуть 3 масштабні проекти — Leopolis Baroque Festival, Львівський органний фестиваль і резиденції (13−26 серпня), цикл концертів Relax Weekend.
«Коли ми почали роботи, то з’явилося дуже багато нюансів, яких ми не очікували: скажімо, дуже багато старих невідомих проводів у хаотичному порядку. Відтак, ми розробили план, як повністю переробити проводку. Перлиною цього проекту буде скляна перегородка. Також, відповідно, цей простір треба обігріти, має бути теплова завіса. І саме зараз триває процес збільшення потужностей для того, щоб могли це зробити», — додає представник підрядної компанії Роман Матушевський.
Нагадаємо, тендер на проведення поточного ремонту будинку Будинку органної та камерної музики був розміщений у системі Prozorro 22 червня. Згідно технічного завдання передбачена заміна електропроводки, утеплення та оздоблення стін, ремонт підлоги, та інші поточні ремонтні роботи. На усі роботи передбачено 800 тисяч гривень.
Переможцем тендеру став ФОП ЧЕРНЯК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ, запропонувавши вартість виконання робіт 799 747 грн. Натомість пропозицію із найнижчою ціною тендерним комітетом було відхилено.
Варто зазначити, 8 листопада 2017 року новим директором органного залу був обраний Іван Остапович.
Новообраний директор розповів, що Органний зал потребує ремонту основного інструмента – органу. Це складне й довге питання, яке потрібно обговорювати з досвідченими майстрами. Планується залучення іноземних фахівців для обстеження цього інструмента.
Окрім того він наголосив, на необхідності проведення благоустрою, ремонту самої будівлі. «Я би хотів коротко розповісти про плани нашої команди. Перш за все, це реформи, які потрібні для подальшого розвитку органного залу: це доступність, привітність персоналу, прихильність до відвідувачів. Також важливий благоустрій, встановлення освітлення, ремонт внутрішнього фойє», – зазначив Іван Остапович.
Також він повідомив, що в планах відкриття підземелля для загального доступу з метою проведення екскурсійних програм.
Окрім того, в планах нового директора перехід органного залу на єдине квиткове поле через електронну систему квитків.