Україна – серед топ-10 країн Світу, які тестують 5G

Використання технології інтелектуальних транспортних систем – це питання безпеки на автошляхах.

Розвиток цифрової інфраструктури є необхідним кроком модернізації транспортної галузі України та пріоритетною сферою діяльності Міністерства.

Про це повідомив Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України, передає прес-служба міністерства.

«Під час зустрічі представників Міністерства інфраструктури України та Nokia у Берліні ми оголосили про спільні наміри реалізації пілотного проекту «Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку п’ятого покоління 5G». Наша головна мета полягає в тому, щоб дороги були «розумними», тобто такими, що інтегрують всю транспортну інфраструктуру в одну інтелектуальну мережу, забезпечуючи безпеку та комфорт користувачів. Цей проект є одним з найбільш пріоритетних та найважливіших для Міністерства інфраструктури України. Він дозволить створити віртуальну інформаційну мережу, яка допоможе у вирішенні таких проблем, як безпека дорожнього руху, моніторинг руху та аналіз транспортних потоків», – повідомив глава Міністерства.

За словами Міністра, Проект поділено на 3 стадії:

  1. Пілот, в рамках якого ми на окремій ділянці дороги (21-ий кілометр Дніпровського шосе) протягом двох місяців будемо тестувати технологію Інтернету речей на дорозі та збирати статистичні дані за допомогою мережі LTE, а вже з другого півріччя 2019 року – за допомогою зв’язку п’ ятого покоління 5G.
  2. Розширений пілот, в рамках якого ми масштабуємо проект для покриття окремо взятої траси.
  3. Повномасштабний проект, який передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.

Реалізація даного проекту стане прекрасним прикладом співпраці між державним сектором, операторами телекомунікацій, постачальниками обладнання, системними інтеграторами та іншими. Використання технології інтелектуальних транспортних систем – це питання безпеки на автошляхах. Наразі по цьому напрямку працюють у 6 українських містах.

Довідка

5G (5-е покоління мобільних мереж або 5-го покоління бездротових систем) — назва, яку використовують в деяких наукових працях і проектах для позначення наступних телекомунікаційних стандартів для мобільних мереж після стандартів 4G.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі