У Львівській області передбачають утворення 7 потенційних адміністративних районів

Відповідна модель пройшла безліч обговорень на круглих столах за участю місцевої влади, експертів з децентралізації та громадських діячів.

Сьогодні, 23 квітня, відбувся круглий стіл “Формування нового районного поділу західного регіону України”. Створення об’єднаних територіальних громад на засадах децентралізації змінює розподіл владних повноважень у межах адміністративних районів. Значна частина повноважень переходить до органів управління ОТГ, що створює умови для укрупнення адмінвстративних районів.

Сьогодні під час круглого столу учасники обговорили потенційне утворення адміністративних районів міста Львова. У рамках поданого перспективного плану формування територій громад Львівської області передбачено 85 громад та 7 адміністративних районів. Зокрема Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Новояворівський, Самбірський, Стрийський та Червоноградський райони.

Варто зауважити, що відповідна модель пройшла безліч обговорень на круглих столах за участю місцевої влади, експертів з децентралізації та громадських діячів. Моделювання адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня здійснювався поступовими кроками. Зокрема це аналіз регіональної системи розселення та виявлення субрегіональних центрів – потенційних центрів адміністративних районів.

Варто зауважити, що зазвичай у цьому випадку розглядаються міста обласного значення. Варто також додати, що чисельність населення модельованих районів має склададати не менше як 150 тисяч мешканців й не більше 800 тисяч, менше можливо у регіонах з щільністю населення нижче середньої по Україні.

Враховані при створенні проекту можливих адміністративних районів також і транспортна доступність до адміністративного центру та фактори, які можуть чинити суттєвий вплив на їх функціональність, ефективність діяльності відповідних владних органів.

Нагадаємо, як повідомляла ІА “Вежа”, основними завданнями районування є концентрація органів державної влади та забезпечення належної якості надання адміністративних послуг, просторове планування мережі транспортних комунікацій і розвиток центрів ділолої активності на субрегіональному рівні.

Окрім цього, важливим завданням є координація роботи об’єднаних територіальних громад на єдиній стратегічній основі, адже багато з них зіштовхуються із кадровим голодом та недостатніми знаннями. Також важливим є забезпечення розвитку культури та якісного медичного обслуговування для населення.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі