У Львівському аеропорті вчитимуть аграріїв розумінню цілей сталому розвитку

Тематика заходу буде охоплювати комплекс питань від диверсифікації економіки на рівні громад, до соціальної сфери та безпечності харчових продуктів.

Міжнародна виставка та форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2019», яка відбудеться у Львові 21-22 березня, буде орієнтована на дрібних і середніх фермерів. Серед ключових тем – тваринництво, рослинництво, вирощування органічної продукції, вирощування ягід, овочівництво, садівництво, рибне господарство, а також – діджиталізація сільського господарства.

Про це сьогодні, 19 березня, розповіла Людмила Гончаренко, т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, під час брифінгу щодо старту Х Міжнародної виставки та форуму з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2019».

За словами Людмили Гончаренко, до участі в Агропорті у Львові буде запрошено фермерів та господарів з Львівської, Волинської, Рівенської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, а також с інших регіонів України. «Цей захід ми проводимо щорічно, навесні. Цього року ми плануємо на стратегічній сесії обговорити цілі сталого розвитку щодо подолання бідності, підвищення конкурентоздатності продукції в аграрному секторі, а також ряду інших сталих цілей із затвердженими і розробленими конкретними показниками щодо їх досягнення», – зауважила вона.

Зі свого боку, Дмитро Титаренко, генеральний директор ТзОВ «Авіабренд», зазначив, що у 2019 році особлива увага буде приділятися сталому розвитку (SDG) сільських територій. «Коли ми говоримо про сталий розвиток в агропромисловому комплексі, ми завжди обмежуємо себе тим, що відбувається у поля, але коли ми говоримо про продовольство, це від поля і навіть до ресторану, до столу. Тому буде дуже насичена програма і тематика туризму буде охоплюватися», – зазначив він.

За його словами, тематика заходу буде охоплювати комплекс питань та проблематики: від диверсифікації економіки на рівні громад, до соціальної сфери та безпечності харчових продуктів. Також в рамках програми вже вдруге відбудеться Українське Трипілля. Формат проекту передбачає демонстраційні покази в полях Західної, Східної та Південної України, а перший етап пройде саме на Львівщині в третій день заходу (23 березня).

«Для нас це вже десята ювілейна подія в Україні, і наш шостий сезон ми вже по традиції починаємо на Львівщині. Цей регіон для нас задає тон всім іншим містам, підіймаючи щороку рівень. Ми це бачимо в амбіціях інших регіонів, які теж бажають представити себе. Поступово в нас плануються окремі делегації зі Східної й Південної України, з регіонів партнерів агрохолдингу і ще багато делегацій», – додав Дмитро Титаренко.

Довідка

АГРОПОРТ – це один з найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі. З 2018 року Міжнародний форум з розвитку фермерства AGROPORT проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. Місцем його проведення вже традиційно є термінали, виставкові площі і аеродромні перони аеропортів Львова, Херсона та Харкова.

Головне завдання Форуму – розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору економіки Західної України, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин тощо, що забезпечуватиме сталий розвиток сільських територій.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі