У Львові буде крематорій для тварин

Запрацює він з наступного року.

12 жовтня виконком ЛМР надав ЛКП “Лев” функції замовника на закупівлю та встановлення модульного комплексу для утилізації біологічних та медичних відходів. Це означає, що у місті з’явиться крематорій для спалювання рештків померлих тварин.

Як розповіла у коментарі для 032.ua директорка ЛКП “Лев” Оксана Кошак, провести необхідні тендерні процедури й придбати крематор (піч для спалювання) сподіваються вже цього року, а ось запрацює установка з початку 2019 року.

“У нашому місті є велика проблема з тим, що люди не мають куди здати трупи померлих тварин на утилізацію, щоб це було на певному рівні і отримати задовільний сервіс. Львів’яни здають рештки тварин до нас на підприємство, ми потім завозимо їх на “Укрветсанзавод” у Жовкву”, – пояснила Оксана Кошак.

Далеко не усіх господарів тварин це влаштовує. Зазвичай вони  хоронять тварин у лісопосадках, парках, на території Львова. Такі дії призводять до неналежного санітарного стану.

Зі слів директорки ЛКП “Лев”, на придбання устаткування із природоохоронного фонду виділили 1 мільйон гривень. Відтак, зараз треба його купити і визначитись з місцем установки.

“На території ЛКП “Лев”, станом на сьогодні, цього не можна зробити, тому що поруч є житлова забудова, від якої має бути відстань 300 метрів. В ідеалі, вона має бути встановлена на вулиці Шевченка, 366а, де планують зробити притулок для тварин.  Але оскільки там ще нічого не оснащено і є важкі під’їзні шляхи, ми шукаємо місце, де тимчасово буде розміщено крематор”, – зауважила Оксана Кошак.

Процедуру спалювання здійснюватимуть працівники ЛКП “Лев”. Цією послугою зможуть скористатись мешканці Львова, у яких померли улюбленці, комунальні працівники (ЛКП “Лев” виконує функцію з підбору трупів безпритульних тварин на вулицях міста), медичні заклади (спалювання відходів після хірургічних втручань також є проблемою Львова).Також на підприємстві розглядають варіант співпраці з ресторанами й іншими установами, де є відходи від виробництва, які не можна просто викинути в смітник.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі