У Львові обговорили доцільність будівництва крематорію

Із 13 цвинтарів Львова поховання здійснюються лише на трьох, і на одному відбуваються підхоронення.

Сьогодні, 19 вересня, відбулося публічне обговорення щодо можливого будівництва крематорію у Львові.

Під час обговорення було зауважено, що частина мешканців міста проти такого будівництва через необізнаність, через релігійні або ж етичні міркування. Однак за даними управління інженерного господарства, із 13 цвинтарів Львова поховання здійснюються лише на трьох, і на одному відбуваються підхоронення.

Якщо ж не розв’язати проблему з похованням, то цвинтарі будуть розростатись і Львову доведеться або забудовувати території просто біля цвинтарів, або займати нові території, ще більше розтягуючи територію міста. Адже місць на діючих кладовищах орієнтовно вистачить на 2-3 роки. Саме тому Львову необхідний альтернативний варіант поховання, яким і є кремація.

Варто зауважити, що в Україні законодавством передбачено три види поховань, і одним з них є кремація померлого. Сьогодні крематорій збудований вже у Києві, Харкові та Одесі.Крематорій столиці сьогодні є найбільш завантаженим, однак він вже потребує ремонту.

Також багато нарікань було щодо того, чи не завдасть крематорій шкоди екології міста, проте за новими технологіями ніяких викидів в повітря виділятись не буде. Навпаки, кремація набагато екологічніша, а також — економніша. Загалом, поховання традиційним способом коштує понад 10 тисяч гривень, тоді як кремація (сама процедура спалювання коштує від 400 до 900 гривень) близько 2-4 тисяч.

Зауважимо, що нічого конкретного на публічному обговоренні про будівництво крематорію сказано не було. Сьогодні міська рада далі вивчає досвід інших країн та напрацьовує можливий проект. Проте було зауважено, що однозначно крематорій має бути комунальний. Однак можливий варіант залучення інвесторів, та ті не дуже зацікавленні у такому вливанні грошей, адже не впевненні, що зможуть захистити свої інвестиції.

Нагадаємо, питання про будівництво крематорію підіймалось ще раніше, тоді хтось був проти, хтось за, однак Львівська міська рада створила робочу групу, аби розглянути усі можливі варіанти для такого будівництва. Перше засідання робочої групи відбулося в липні.

Тоді ж Ірина Маруняк повідомляла, що міська рада працює над виділення земельної ділянки площею 2,2 га. “Для цього маємо рішення виконавчого комітету від 11.05 2018 року про внесення змін до детального плану розширення території Голосківського цвинтаря. Виділені кошти в сумі 150 тис. грн для виготовлення відповідної документації. Далі планується прийняття двох ухвал — про проект землеустрою, та про виготовлення технічної документації щодо доєднання земельної ділянки до Голосківського цвинтаря. Наступним етапом нашої роботи є вивчення досвіду будівництва і роботи крематоріїв у інших містах”, – повідомляла чиновниця.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі