У Львові презентували інтернет-платформу «STOP COVID-19»

На платформі у розрізі населених пунктів подано координати медичних установ із зазначенням номерів телефонів лікарів, а також – карта з контактами лікарень області.

Основна мета створення такої платформи – допомогти розвантажити екстрену медичну допомогу.

Сьогодні, 26 квітня, відбувся брифінг, присвячений презентації інтернет-платформи «STOP COVID-19».

На платформі у розрізі населених пунктів подано координати медичних установ із зазначенням номерів телефонів лікарів, а також – карта з контактами лікарень області.

“Сьогодні велика паніка через коронавірус змушує людей відразу телефонувати у швидку, якщо брати до уваги поширення, ми розуміємо, що наші швидкі не будуть встигати їздити на виклики. Однак з протоколом, людина яка запідозрила у себе коронавірус, має звернутися до свого сімейного лікаря”, – повідомив під час брифінгу Олександр Ганущин, голова Львівської облради.  Саме тому основна мета створення такої платформи – допомогти розвантажити екстрену медичну допомогу.

Він зауважив, що з 2,6 мільйона мешканців області, трохи більше як 2 мільйони, уклали договір з сімейними лікарями, однак далеко не всі пам’ятають телефонний номер свого лікаря. “Те, що ми сьогодні презентуємо є першим кроком, аби нагадати людям сам протокол при підозрі на коронавірус та допомогти їм знайти номер, за яким вони можуть звернутися”, – додав Ганущин.

Відповідно, саме для цього ЛОДА з компанією SoftServ розробили на базі сайду обласної ради та на базі поширених менеджерів, а саме Telegram та Viber, два чат-боти, які дозволяють з’ясувати адресу найближчої  лікарні закладу сімейної медицини первинного рівня. “В ідеалі, як тільки НСЗУ готова буде надати розробникам телефон людини, яка прив’язана до телефону лікаря, буде проводитись така верифікація, що ви вводите свій номер телефону і вам в смс приходить номер телефону вашого сімейного лікаря”, – наголосив голова Львівської облради.

Сьогодні ж на платформі можна знайти інформацію про усіх сімейних лікарів у вашому районі та їхні номери телефонів. “По замовчуванню ми надіємося, що людина зможе згадати свого лікаря, аби лікарню, де вона заключала угоду”, – додав Олександр Ганущин.

“Є база даний у Львівській області. Наші дизайнери та програмісти за 5 днів розробили веб-додаток та два менеджери для інформування громадян. Очікуємо що також буде розроблено такий канал і в WhatsApp”, – повідомив Дмитро Іванов, старший віце-президент SoftServe, член правління фонду “Відкриті очі”.

Розробляли такі канали для інформування для покращення зручності у пошуку даних для мешканців області, адже як зауважив Олександр Ганущин, знайти інформацію щодо лікарень на сайті НСЗУ цілком ймовірно, одна не надто зручно. Зазначимо, що компанія  SoftServ розробили цю платформу безкоштовно.

Крім цього на порталі можна знайти всю необхідну інформацію щодо коронавірусу, а саме:

  • симптоми
  • групи ризику
  • захисні заходи
  • карту поширення вірусу

Довідка

SoftServe (СофтСерв) — українська ІТ компанія, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. 

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі