У Львові пропонують скасувати єдиний податок для ФОП на час карантину

Вимагаємо скликати позачергову сесію та скасувати єдиний податок для підприємців у місті Львові.

Вимагаємо скликати позачергову сесію та скасувати єдиний податок для підприємців у місті Львові.

З такою вимогою звернулась  політична партія УКРОП до міськради Львову.

Депутати Ігор Телішевський, Ігор Зінкевич, Богдан Гула, Іван Гринда та Любомир Босаневич звертаються:

“Ми, депутати фракції УКРОП у Львівській міській раді, глибоко занепокоєні тяжкою фінансовою ситуацією, яка вразила власників малого та середнього бізнесу у Львові, спричиненою введенням карантину через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні”. – зазначили депутати партії.

Також зазначили, що підтримують запровадження жорстких, превентивних заходів, які узгоджені з чинним законодавством України, для зменшення поширення захворюваності на COVID-19.

“Водночас, ми не можемо стояти осторонь та повинні протягнути руку підтримки львівським підприємцям, які через карантин вимушені призупинити свою діяльність, втрачають усі доходи та попри це – сплачують чималі податки за себе та найманих працівників”. – додають депутати.

Так, Верховна Рада України 30 березня 2020 року прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, який покликаний полегшити життя бізнесу в умовах карантину. Закон дає право місцевим органам самоврядування приймати рішення щодо встановлення ставок єдиного податку, а саме: його зменшення або скасування у 2020 році. Даною нормою вже скористались місцеві ради, до прикладу, у Житомирі, де платникам єдиного податку першої й другої груп на період з 1 по 30 квітня встановили нульову ставку єдиного податку. На аналогічний крок також наважились у Хмельницькій міській раді.

Враховуючи вищесказане, фракція УКРОП вимагає від міського голови Львова Андрія Садового у найближчий термін скликати позачергову сесію депутатів Львівської міської ради для прийняття ухвали про звільнення від єдиного податку платників першої й другої груп фізичних осіб-підприємців, чия діяльність заборонена рішенням міської комісії з ТЕБ і НС, а також постановою Кабміну 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», на термін дії карантину.

«Зазначимо, що ставка єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність у місті Львів, затверджена Ухвалою Львівської міської ради #1010 від 15.12.2011. Вона коливається від 7 до 20 %, залежно від виду діяльності. Ми пропонуємо на час карантину встановити нульову ставку для тих підприємців, які через карантинні обмеження не здійснюють свою діяльність. Ми повинні розуміти, що без підтримки з боку влади ці підприємці збанкрутують та не будуть наповнювати бюджет міста після карантину!», – зазначив голова фракції УКРОП Ігор Телішевський.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі