У Львові шахтарі пікетували ЛОДА через заборгованість з заробітної плати

Якщо одностайного вирішення проблеми з виплатою заробітної плати не досягнуть, шахтарі вдадуться до «реальних кроків».
Джерело: cynicallviv.com.ua

У зв’язку із невиплатою заробітної плати шахтарям профспілки провели пішу ходу вулицями Львова до приміщення Львівської обласної державної адміністрації з подальшим пікетуванням.

Про це журналісту ІА «Вежа» розповів Роман Балух, завідуючий оргвідділом Об’єднання профспілок Львівщини.

За його словами, сьогодні зранку, 6 лютого, відбулася піша хода шахтарів ДП “Львіввугілля” до стін Львівської облдержадміністрації. Пікет влаштували у зв’язку з невиплатою заробітної плати. «Пікет відбувся за ініціативи Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України, керівником якої є Олег Турчинов, та Регіонального Об’єднання незалежної профспілки працівників гірників м.Червонограда. Тобто вони разом організували цю акцію за сприяння обласних організацій об’єднаних профспілок Львівщини. Ми солідарно по певній кількості людей від кожної обласної профспіки підтримали цей захід», – розповів він.

Справа в тому, що станом на сьогодні шахтарям виплачено лише 30% заробітної плати за грудень 2018 року. У зв’язку з порушенням Урядом України конституційного права працівників на оплату праці колективи ДП «Львіввугілля» пішли на радикальні акції непокори.

«Ця заборгованість є постійною і періодичною через місяць-два. Попередні акції мали продовження в Києві, тобто не виключено, що якщо не буде якоїсь реакції від владних органів та конкретних дій, то шахтарі поїдуть в Київ до Кабінету Міністрів. Рішення залишається за вугільниками», – додав Роман Балух.

Зі свого боку, Олег Турчинов, керівник Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України, розповів, що конкретних результатів сьогоднішня акція протесту не принесла. «Органи влади реагували як завжди: прийшли, подивились, посварились. Ми заходили до них в кабінет, але оскільки не було Олега Синютки – не було з ким, по суті, говорити», – зазначив він.

Втім, керівник організації профспілки заявив, що від вирішення проблеми органам влади все ж нікуди не подітись. «У вівторок будемо збиратися в у Сокалі в ДП «Львіввугілля» і вирішувати це питання. Мають приїхати Олег Синютка та Олександр Ганущин, окрім них покличемо когось із міністерства. Тоді вони приїдуть у Сокаль, і там будемо говорити, конкретно домовитися і вирішити цю проблему», – запевнив Олег Турчинов.

Між тим, він зауважив, що якщо одностайного вирішення проблеми не досягнуть, шахтарі вдадуться до «реальних кроків і ходів».

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі