У Львові створять «чорні списки» руйнівників пам’яток архітектури

У Львові розміщено понад 2 тисячі пам'яток архітектурної спадщини. Мерія продовжує боротись за їхнє збереження. 

У Львові розміщено понад 2 тисячі пам’яток архітектурної спадщини. Мерія продовжує боротись за їхнє збереження.

Про це на виконавчому комітеті зауважив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

У Львові сьогодні налічується 2 тисячі 372 пам’яток архітектурної спадщини.

“Я хотів поговорити про дуже складне питання, яке немає однозначної відповіді, і воно точно потребує більшої публічності, ніж є сьогодні. Мова йде про те, що останнім часом почастішали самовільні, вульгарні роботи на пам’ятках архітектури”, – зазначив Андрій Москаленко.

Він також додав декілька прикладів подібних випадків, з якими міська рада вже довгий час намагається боротись. До прикладу вулиця Левицького, 10, де було самовільно зроблене вибиття в будівлі.  “Для того, щоб зупинити роботи, ми були змушені самостійно замурувати, щоб хоч якось зупинити ті роботи, — зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку. Він також додав, що свого часу власник викупив це приміщення за дуже малу ціну, і на будь-які зауважила міськради не зважав.

“Управлінням замовлений комплексний проект упорядження всього фасаду цієї будівлі”, – повідомив Андрій Москаленко.

Вул. Левицького,10

Вже було зафіксовано 68 таких випадків, де здійснюються самовільні роботи попри все. Власників не зупиняють навіть штрафи, а дієвим виявляється лише фізичне блокування для зупинення робіт. Отож, Андрій Москаленко під час засідання виконавчого комітету презентував сьогодні  ідею «Чорних списків» руйнівників пам’яток архітектури. В цьому списку всі ті, хто у незаконний і вульгарний спосіб здійснили вибиття вікон, дверей, вхідних груп у пам’ятках архітектури чи історичних будівлях у Львові.

По факту порушення, будуть публікуватись прізвище власника приміщення, який здійснив руйнування пам’ятки, публічно буде рекомендовано не укладати угоди оренди в таких приміщеннях, а також відповідні повідомлення скеровано у правоохоронні органи на реагування.

“Ми будемо вимагати зокрема реагування також і обласного ДАБІ, які часто закривають на це все очі”, – додав Андрій Москаленко.

Мешканців міста закликають протягом тижня часу повідомляти про факти подібних дій та скеровувати фото й адресу на сторінку у Facebook Управління охорони історичного середовища. На усі повідомлення буде зреаговано та перевірено факт порушення, після чого оприлюднять повний список порушників.

“За нашою ініціативою також розглядається зміни до законодавства, де ми пропонуємо збільшення штрафів за подібні порушення”,- зауважив заступник міського голови Львова з питань розвитку. Нагадаємо, протягом останніх років у Львові була запроваджена діяльність комісії, щодо накладення штрафів. Фізичні особи сьогодні за подібні порушення отримують штраф у розмірі до 1 тис. 700 грн, для юридичних осіб таке покарання може сягати 170 тисяч гривень.  Тому має бути збільшена сума штрафу.

«Наша пропозиція полягає в тому, щоб штраф, який зараз складає 1700 гривень збільшили у сто разів (170 тис. грн), і друга пропозиція яка в нас є, це щоб штраф для юридичних осіб, який зараз складає 170 тисяч гривень збільшити до 1,7 або 17 мільйонів гривень», – розповів Андрій Москаленко. Додамо, всі кошти зі стягнень ідуть в загальний бюджет міста.

Крім цього, також потрібно змінити систему стягнення, адже сьогодні цей механізм не працює. «Ми пропонуємо розглянути механізм, який працює при сплаті аліментів. Є певний час, якщо борг не сплачується, то блокується рахунок та забирається паспорт, аби людина не могла виїхати за кордон», – додав заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Додамо, наприкінці 2019 року виконавчий комітет погодив створення Бюро спадщини.

категорії
Новини ЛьвівщиниСуспільство

Публікації по темі