У Львові триває процес впровадження електронного квитка

Загальна вартість проекту складає 11,2 млн євро.

Сьогодні, 13 лютого, у Львівській міській раді відбувся брифінг щодо впровадження електронного квитка у Львові.

Вчора, 12 лютого, відбулося розкриття пропозицій від учасників тендеру на розробку, постачання, встановлення та обслуговування автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті. Участь у тендері взяло 29 компаній з 17 країн світу. Зокрема 6 компаній та консорціумів подали свої технічні пропозиції, одна з них була відхилена, адже не відповідала поставленим вимогам.

Сергій Журбенко, начальник відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП «Львівавтодор» повідомив, що пропозиції подали досить потужні компанії. Це консорціуму двох литовських компаній — Ridango і Datel,  чеська компанії Mikroelektronika, в консорціумі з львівською компанією ТОВ «СофтСерв — муніципальні технології», а також дві турецькі компаній Kent Rart і Onur. Kent Rart . Окрім цього ще одна пропозиція надійшла від консорціум двох компаній — BPC Banking Technologies з Швеції і ТОВ «Реноме-Смарт» з міста Рівне, а також віж консорціуму трьох італійських компаній AlmavivA, AEP Ticketing Solutions, Swarko Mizar та львівської компанії ТОВ «Сварко Україна».

«Пропозиція компанії PPTexellence з Бельгії була відхлена, адже була неповна, та і фірма мало відома», – додав Сергій Журбенко.

Цього тижня представники ЛКП «Львівавтодор» та консультанти від Європейського банку реконструкції та розвитку мають опрацювати ці пропозиції. А вже до кінця травня цього року планують визначити компанію-переможця.

Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР розповів, що електронний квиток у Львові відрізнятиметься від квитків в інших містах.

«В нас впроваджується заміна концепції оплати транспортної роботи. Оператор е-квитка, яким буде виступати ЛКП «Львівавтодор», буде збирати кошти з пасажирів різними способами і потім оплачувати за 1 км транспортної роботи перевізникам. Те, що впроваджують в інших містах, є безготівковою оплатою проїзду, яка у Львові вже працює в електротранспорті», – зазначив він.

Андрій Білий також додав, що вони зможуть залучати перевізників з інших міст та мотивувати їх купляти нові автобуси. А також те, що у планах є залучення приміськіх автобусів до цієї системи, щоправда ще не визначили який радіус це буде захоплювати.

Найперше впроваджувати е-квиток будуть в електротранспорті. За найоптимістичних прогнозів це відбудеться у липні 2019 року. Після цього впровадження відбудеться у комунальних автобусах, а вже потім у приватних перевізників.

П’єр Ів Тесьє, керівник Проекту iC consulenten зазначив, що в другий тур пройдуть ті компанії, які повністю відповідають усім вимогам.

«Бажано, щоб це було більше, ніж одна компанія, аби була конкуренція», – зазначив він.

Загальна вартість проекту складає 11,2 млн євро, з них 10 млн євро кредитне фінансування від ЄБРР, яке отримають після підписання договору з підрядником. Та 1,2 млн це кошти від міста на інформаційну підтримку проекту.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі