У Львові хочуть збілишити штрафи за порушення, вчинені на пам’ятках історичної спадщини

У Львові ініціювали цикл зустрічей з громадськістю для обговорення питання збереження і охорони історичного середовища міста.

У Львові напрацьовують пропозиції збільшення штрафів за порушення, вчинені на пам’ятках історичної спадщини.

У Львові ініціювали цикл зустрічей з громадськістю для обговорення питання збереження і охорони історичного середовища міста.

Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку повідомив, що він разом з колегами проаналізував декілька випадків, які стосувались збереження архітектурних пам’яток Львова. Саме тоді вони зауважили проблеми, які заважають роботі з захисту історичного середовища міста.

Протягом останніх років у Львові була запроваджена діяльність комісії, щодо накладення штрафів. Фізичні особи сьогодні за подібні порушення отримують штраф у розмірі до 1 тис. 700 грн, для юридичних осіб таке покарання може сягати 170 тисяч гривень. При тому ж Андрій Москаленко зауважив, що зважаючи на досвід, юридичним особам легше заплатити адвокату та судитись, аніж оплатити штраф, справа заморожується, однак роботи на об’єкті продовжуються.

Тому має бути збільшена сума штрафу. «Наша пропозиція полягає в тому, щоб штраф, який зараз складає 1700 гривень збільшили у сто разів (170 тис. грн), і друга пропозиція яка в нас є, це щоб штраф для юридичних осіб, який зараз складає 170 тисяч гривень збільшити до 1,7 або 17 мільйонів гривень», – розповів Андрій Москаленко.

Додамо, всі кошти зі стягнень ідуть в загальний бюджет міста.

Крім цього, також потрібно змінити систему стягнення, адже сьогодні цей механізм не працює. «Ми пропонуємо розглянути механізм, який працює при сплаті аліментів. Є певний час, якщо борг не сплачується, то блокується рахунок та забирається паспорт, аби людина не могла виїхати за кордон», – додав заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Третім блоком для обговорення на подібних слуханнях має бути обговорення проектів співфінансування реконструкції вікон, брам та балконів. Нагадаємо, на початку жовтня виконком погодив Програму проведення ремонтно-реставраційних робіт балконів будинків пам’яток культурної спадщини на території міста Львова у 2020-2022 рр.  За ремонт містяни повинні сплатити 10 тисяч гривень за один балкон. До слова, раніше фінансова частка мешканців складала 500 гривень.

Варто зауважити, що законодавство України дозволяє викупити пам’ятку архітектури в недобросовісного власника, однак жодного механізму як здійснити цю процедуру немає.

Під час обговорення депутат Львівської міської ради Сергій Івах озвучив пропозицію, аби забрати цей “коридор” щодо суми сплати штрафу. “Не потрібно встановлювати коливання від і до певної суми, адже це породжує зайві обговорення. Встановлення певної фіксованої суми допоможе уникнути суб’єктивних рішень”, – додав депутат.

Прозвучала також думка, що місто має інвестувати кошти, аби створити усім об’єктам історичної спадщини паспорти опорядження фасадів. Саме це може стати вагомим доказом у разі конфлікту для юридичних осіб.

Надалі на зустрічах будуть обговорювати програми співфінансування реставраційних робіт, а також проводитимуть воркшопи з мешканцями.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі