У Львові зросли ціни на нерухомість

Середня вартість квадратного метра коливалась від 15 200 грн до 15 900 грн

За підсумками останнього року ціни на нерухомість у Львові зросли. Середня вартість квадратного метра коливалась від 15 200 грн до 15 900 грн

У доларовому еквіваленті, за даними сайту ЛУН.ua, ціни також підвищились. Відтак, з початку 2019 року, середня вартість квадратного метра у Львові зросла із 570 дол. до 650 дол., а мінімальна вартість із 380 дол. до 440 доларів.

Львів посідає третє місце за вартістю житла. Найдорожче житло в Україні звісно у Києві. Середня ціна на квадратний метр складає 24 500 грн, мінімальна 16 800 грн за квадратний метр. Друге місце по вартості житла у новобудовах займає Одеса, тут середня ціна квадратного метра обійдеться у 18 600 грн, мінімальна 12 900 грн.

У порівнянні з лютим 2019 року, вартість квадратного метра у Києві зросла на 1 500 грн, у Львові вартість не змінилась,  а в Одесі зросла на 100 грн.

Проглядаючи пропозиції забудовників, насторожують компанії котрі продають квадратні метри за ціною значно нижчою вартості житла у конкурентів.

«На ціноутворення впливає достатня кількість пропозицій та конкуренції на ринку. Сьогодні на ринку є недобросовісні забудовники які ставлять ціну нижчу собівартості. Пояснення цьому просте. Є забудовники котрі не беруть земельних ділянок в оренду у міської ради, вони не сплачують пайовий внесок на розвиток інфраструктури, не сплачують відповідні податки, вони не отримують можливості котрі дозволили б їм продавати житло через законні, чи дозволенні законодавством способи продажу первинної нерухомості. Такі компанії не несуть всіх витрат котрі несуть забудовники в межах правового поля. Вони мають можливість зменшувати собівартість квадратних метрів на етапі реалізації кінцевому споживачу, що є достатньо негативною тенденцією. По відношенню до інших будівельних компаній вони демпінгують по ціні, але проблеми виникають у тих людей котрі купують таку нерухомість», – зазначив Юрій Мартинюк, виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників.

У Львові житло економ класу у середньому обійдеться у 12 500 грн за квадратний метр, середня вартість житла еліт класу складе у середньому 29 500 грн  за квадратний метр, комфорт класу – 15 000 грн м/кв, та бізнес – 20 900 грн м/кв

Юрій Мартинюк застерігає, що на ринку є ряд новобудов, з котрими варто бути вкрай уважними та перевірити всі документи перед  придбанням квартири, адже при в’їзді вас можуть очікувати неприємні «сюрпризи» від забудовників.

«У співпраці з недобросовісними забудовниками люди часто при виплаті повної вартості житла, виявляють, що не можуть оформити право власності на неї або ж сам будинок не приймається в експлуатацію. Також практикується коли людям пропонують передати у власність квартиру без відповідно підведених комунікацій. Тоді люди не мають можливості використовувати житло за призначенням, їм фактично дають тільки квадратні метри, а не житло в котре вони хотіли первинно переїхати. І такі проблеми є непоодинокими, в тому числі й у Львові», – зазначив Юрій Мартинюк.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Всі новиниЕкономікаСуспільство

Публікації по темі