У мерії пообіцяли, що не лобіюватимуть будівництво житла на території Львівського мед. університету

Міська рада не має наміру перечити волі громадськості і йти погоджувати цей детальний план

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський запевнив, що якщо не буде досягнуто домовленості з Львівським національним медичним університетом ім. Данила Галицького, Львівська міська рада не буде тим, хто буде відстоювати інтереси забудовника, який має намір проводити будівництво на Пекарській вулиці

Про це повідомляє прес-центр Львівської міської ради.

«Кожний громадянин України, який має об’єкт нерухомого майна, має право спробувати змінити цільове призначення своєї земельної ділянки, якщо це не суперечить політиці міста. Що стосується громадських слухань щодо можливого будівництва на вул. Пекарській, біля корпусів ЛНМУ ім. Данила Галицького – це були слухання, власне, до проекту детального плану території. Автогаражний кооператив хотів покращити своє бізнес-становище, і запропонував місту зробити там зону житлової малоповерхової забудови. Саме це було винесено на розгляд медуніверситету і громадськості. Очевидно, вони отримали шквал критики.

У цій ситуації хочу підкреслити, що міська рада не має наміру перечити волі громадськості і йти погоджувати цей детальний план. Більше того, якщо вони – гаражний кооператив і медуніверситет, не досягнуть згоди попередньо, то ми не будемо тими, хто лобіюватиме інтереси забудовника.

Що стосується питань, чи може це будівництво нашкодити, чи може покращити умови для медуніверситету, то очевидно, що можливі обидва варіанти, тому це питання професійності проектантів, а на стадії детального плану сказати, що будуть зруйновані корпуси медуніверситету, – я б такими заявами не послуговувався», – повідомив Юліан Чаплінський, головний архітектор Львова.

За його словами, у Львові були випадки, коли університети співпрацювали з будівельниками. Наприклад НУ «Львівська політехніка» реалізувала декілька своїх ділянок разом з будівельними компаніями і отримала квартири для викладацького складу чи для своїх потреб і капіталізувала свої земельні ресурси.

Нагадаємо, що на вулиці Пекарській, на земельній ділянці площею 0,3 га, яка розташована біля корпусів Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, планують звести 6-поверховий житловий будинок. Для цього у міській раді пропонують змінити цільове призначення землі.

Керівництво навчального закладу неодноразово зверталося до міської ради зі своїм запереченням щодо майбутнього будівництва 6-поверхового житлового будинку на території університету.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі