У Мінфіні заявили про саботаж від запровадження «єдиного вікна» на митниці

Закон №7010 став "несподіванкою" для контролюючих органів.

Впровадження закону щодо оптимізації здійснення контрольних процедур під час переміщення товарів через митний кордон України та законодавчого запровадження механізму “єдиного вікна” на митниці саботується.

Про це вчора, 13 жовтня, заявив Олександр Москаленко, директор департаменту митної політики міністерства фінансів, під час засідання митного комітету Європейської Бізнес Асоціації.

“Те, що я бачу зараз – страшний саботаж на середньому рівні. Ми зробили висновок, що легкої прогулянки не передбачається”, – повідомив він.

За словами Москаленка, Закон №7010 став “несподіванкою” для контролюючих органів: “На митників несподівано звалився весь екологічний контроль. Вони не знали, що їм сьогодні треба перевіряти висновки на транскордонне переміщення вантажів і так далі”.

При цьому, для нього нинішні труднощі імплементації закону не стали великою несподіванкою. “Ми попереджали комітет, і розробників, що запуск цього перехідного періоду призведе до тримісячного колапсу, поки не буде все затверджено”, – повідомив Олександр Москаленко.

За його словами, Мінфін вже готує проект постанови, яким планується замінити чинне рішення Кабміну “Деякі питання здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України”. Також планують прийняти низку інших нормативних актів для поліпшення ситуації.

Нагадаємо, повідомлялося, що відповідний законопроект щодо “єдиного вікна 29 вересня підписав Президент України Петро Порошенко.

категорії
Суспільство

Публікації по темі