У Мінсоцполітики готують зміни щодо поліпшення зайнятості населення

Міністерство соціальної політики готує законодавчі пропозиції, які сприятимуть продуктивній зайнятості населення.

Міністерство соціальної політики готує законодавчі пропозиції, які сприятимуть продуктивній зайнятості населення.

Про це повідомили в Мінсоцполітики.

«З метою сприяння продуктивній зайнятості в Мінсоцполітики триває робота над підготовкою відповідних законодавчих пропозицій», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, як зазначили у відомстві, в рамках законодавчих ініціатив планується розвинути механізми, що забезпечують мобільність, гнучкість і захищеність на ринку праці; впровадити нові активні заходи на ринку праці, спрямовані на задоволення потреб роботодавців та працівників; створити умови для зацікавленості роботодавців у збереженні та створенні робочих місць; впровадити принципи системи навчання впродовж життя та зменшити обсяги неформальної зайнятості та безробіття.

Крім того, серед пріоритетних напрямків Мінсоцполітики і розширення масштабів навчання і перепідготовки кадрів, стимулювання внутрішньої міграції, трудової інклюзії великих груп населення, які не залучені в ринок праці, але не мають статусу безробітних.

Як пояснюють у відомстві, трудова міграція в Україні обумовлюється поєднанням “зовнішніх факторів з боку країн-реципієнтів і внутрішніх чинників соціально-економічного розвитку України».

Зокрема, серед зовнішніх чинників трудової міграції громадян України в Мінсоцполітики виділяють привабливий і ємний ринок праці розвинених країн з більш високим, ніж в середньому по Україні, рівнем заробітної плати, а внутрішніх – незадоволений попит на робочу силу всередині країни і низький рівень заробітної плати на національному ринку праці.

категорії
Суспільство

Публікації по темі