У МОЗ пообіцяли запустити наступного року єдиний медичний простір

У 2019 році міністерство презентує перший в історії України гарантований пакет медичних послуг.

В Україні з 2020 року діятиме єдиний медичний простір.

Про це інформує прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“З 2020 року в країні діятиме єдиний медичний простір. Відомчі заклади, як Феофанія та заклади Національної академії медичних наук, почнуть також перехід на фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” й стануть відкритими для всіх”, – йдеться в повідомленні.

У МОЗ також зазначили, що у 2019 році міністерство презентує перший в історії України гарантований пакет медичних послуг, “який прийде на заміну псевдо-безкоштовній медицині”.

В міністерстві пояснили, що гарантований пакет включає послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога.

“Це базовий набір життєво необхідних медичних послуг, які затверджуватиме восени 2019 Верховна Рада разом із Державним бюджетом на 2020 рік”, – зазначили у МОЗ.

І щоб із 2020 року запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, щоб восени 2019 року всі заклади спеціалізованої допомоги підписали договори з Національною службою здоров’я.

“Для цього вони повинні автономізуватися, комп’ютеризуватися та мати відповідне обладнання. Це все реалістичні завдання, які первинка успішно виконала. Тож це можливо й на рівні спеціалізованої допомоги”, – зазначили у МОЗ.

Нагадаємо, як повідомляли, Міністерство охорони здоров’я України опублікувало проект наказу про оприлюднення результатів доклінічних досліджень та клінічних випробувань, за яким кожен виробник повинен буде оприлюднити докази про безпеку та ефективність препарату. Звіти про результати досліджень включатимуть усі отримані дані, оцінки, підсумки статистичного аналізу про лікувальний ефект препарату та побічні реакції.

Процедура відкриття даних передбачає, що звіти про результати перевірятимуться на достовірність протягом 30 днів. Спеціалісти Державного експертного центру МОЗ України порівнюватимуть дані звітів з матеріалами реєстраційного досьє лікарського засобу. Після отримання позитивного висновку експертів звіти про результати досліджень публікуватимуться на сайті МОЗ України.

категорії
Суспільство

Публікації по темі