У оновлених ДБН з’явився новий колір лінії: що він означає?

Це не просто кольорові лінії, це важливі норми щодо обмеження забудови, – Лев Парцхаладзе.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оновлює державні будівельні норми, згідно яких введено норму щодо «жовтих ліній», які мають обмежувати забудову задля безпеки при можливому руйнуванні будівель.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Тепер в генеральних планах населених пунктів і в детальних планах територій обов’язково повинні бути розділи по лініях обмеження”, – наголосив Лев Парцхаладзе.

Згідно оновлених ДБН, окрім “блакитних ліній” та “зелених ліній”, відтепер з’явилися «жовті лінії».

Зазначимо, що “блакитні лінії” – це регулювання по висоті та силуету забудови.

А “зелені лінії” потрібні, щоб убезпечити парки, ліси, рекреаційні зони від забудови.

“Жовті лінії – це обмеження забудови біля основних доріг і магістралей населених пунктів з метою безпеки. Щоб при можливому руйнуванні будівлі не постраждали інші споруди і не були перекриті шляхи евакуації в разі надзвичайної ситуації”, – розповів заступник міністра.

За його словами, ці лінії визначаються за принципом: чим ближче до евакуаційних шляхів знаходиться будівля, тим нижчою за висотою вона має бути.

Згідно з ДБН, такі лінії мають визначатися при розробленні документації з просторового планування для категорованих населених пунктів – що мають особливу важливість при цивільному захисті (на території яких розміщені суб’єкти господарювання, що мають важливе економічне і стратегічне значення для економіки і безпеки держави та становлять небезпеку для населення і територій у зв’язку з можливістю радіоактивного, хімічного забруднення чи катастрофічного затоплення).

категорії
Суспільство

Публікації по темі