У Поморянському замку розпочнуть масштабну реставрацію

На протиаварійні та реставраційні роботи передбачено понад 15 млн 124 тисячі гривень

Департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА оголосив тендер на «Протиаварійні роботи (характер робіт – реставрація) пам’ятки архітектури національного значення Замку-палацу XVI – XVII ст.».

Відповідний тендер на загальну суму 15 млн 124 тисячі гривень був розміщений 27 липня в системі Prozorro.

Згідно із технічним завданням підрядна організація, що переможе у тендері, проведе підсилення фундаментів, відновлення стіни, реставрацію фасаду з домуровуванням окремих ділянок,  мурування внутрішніх стін, реставрацію та відновлення карнизів, перемуровування димарів.

Окрім того буде проведено укріплення склепіння, стін 1-го та другого поверхів, укріплення вежі. А також перекреття вежі, галереї та інших приміщень, реставрація деревяних сходів, вікон та дверей, та інше.

Усі роботи повинні бути завершенні до 31 грудня 2019 року. Кваліфікація та обрання переможця тендеру відбудеться 21 серпня 2018 року.

Нагадаємо, 12 квітня 2018 року, наприкінці дня відбувся обвал стіни від двору східного крила Поморянського замку.

«Чи був це сюрприз? Ні. Факт початку відшарування фрагменту стіни в даному місці був зафіксований ще взимку 15 січня 2018 року. Добре, що без людських жертв», – відреагували на обвал стіни активісти, що уже декілька років намагаються врятувати від руйнування пам’ятку.

Згодом, під час брифінгу 12 квітня, в. о. керівника департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Оксана Ткачук повідомила, що зруйновану стіну планують відновити.

«У 2016 році ми виготовили проектно-кошторисну документацію та розпочали  першочергові реставраційні роботи в замку. Були укріплені арки, колони фронтального корпусу замку. Торік було передбачено з обласного бюджету 800 тисяч грн. У цьому році передбачили півмільйона грн на продовження робіт», — розповіла Оксана Ткачук.

Вона також зазначила, що на «повну реставрацію замку потрібно понад 20 млн грн».

Зазначимо, Поморянський замок перебував у аварійному стані з 70-х років минулого століття, а 2008 почали валитись стіни. Активісти неодноразово просили допомогти врятувати пам’ятку архітектури XIV ст. У 2016 році у замку виявили унікальні старовинні розписи на стінах. Пізніше у замку провели протиаварійні роботи та влаштували дерев’яні підпори.

Як повідомляють Наші гроші. Львів 30 березня цього року комісія з питань культури, історико-культурної спадщини та туризму ЛОДА передбачила 500 тис. грн на позапланові стабілізаційні роботи та водовідведення у цьому місці. Однак 12 квітня стіна, відшарування якої почалося ще взимку, обвалилася.

Варто також нагадати, 15 травня під час брифінгу Голова Львівської облради Олександр Ганущин зазначив, що не бачить можливості виділити кошти з обласного бюджету на порятунок Поморянського замку, де обвалилася стіна. «На жаль, втримати цей замок у належному стані не вдається. Треба сконцентруватися на тих будівлях, які ще можна рятувати», – зазначив Олександр Ганущин.

 

 

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі