У президента прокоментували прийняття закону про ринок землі

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення історичною подією і першим кроком до земельної реформи.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення історичною подією і першим кроком до земельної реформи.

Про це Єрмак написав у фейсбуці.

«Верховна Рада нарешті прийняла закон про землю. Це, безумовно, історична подія. І це перший крок земельної реформи», — заявив Єрмак.

За його словами, уряд має зробити ще дуже багато для розвитку прозорого та справедливого земельного ринку — від ефективного земельного кадастру до системної підтримки фермерів.

«Серед наших завдань — як всебічний розвиток аграрно-промислового комплексу, так і продовольча безпека та соціально-економічне зміцнення українського села», — зазначив керівник Офісу президента.

Читайте також: Земельна реформа: які виникнуть ризики для власників, покупців і держави

Верховна Рада в ніч з 30 на 31 березня 2020 року скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року.

«За» ухвалення законопроекту №2178-10 проголосували 259 депутатів.

Купувати землю можуть:

  • -громадяни України;
  • юридичні особи, створені й зареєстровані в Україні без іноземних учасників;
    -територіальні громади та держава;
  • банки можуть стати власниками землі тільки за умови, якщо земельна ділянка дісталася їм як заставне майно з непогашеним кредитом.

Запуск ринку землі — одна з умов для отримання Україною розширеного фінансування від МВФ.

Хто не може стати власником землі

  • компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора — РФ, що входять до терористичних організацій;
  • компанії, що перебувають у власності іноземних держав, офшорів, або ж ті, бенефіціара яких неможливо встановити;
  • юридичні особи, зареєстровані в країнах, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та компанії, що перебувають під санкціями;
  • орендарі земель, які працюють на них і мають право користування не пізніше ніж з 2010 року, можуть викупити землю з розстрочкою до 10 років за ціною нормативної грошової оцінки таких ділянок без проведення земельних торгів. Право власності покупець отримує після першого платежу;
  • іноземці та іноземні компанії, які є аграрними землевласниками. Купівля ними землі заборонена до проведення референдуму з цього питання.

Згідно з прогнозами Світового банку відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від $700 млн до $1,5 млрд.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ПолітикаСуспільство

Публікації по темі