У Раді планують повернути пільги дітям війни

Нардепи пропонують поновити соціальні пільги дітям війни

Нардепи пропонують поновити соціальні пільги дітям війни. Законопроект потребує додаткового фінансування у розмірі близько 121 млн грн.

Відповідний законопроект опублікований на сайті Верховної Ради України.

Законопроект передбачає поновити надбавку до пенсії, встановити право на житлово-комунальні пільги, безоплатний проїзд, безоплатне першочергове зубопротезування та забезпечити санаторно-курортним лікуванням на пільгових умовах.

Як зазначається у пояснювальній записці, прийняття запропонованого проекту Закону дозволить забезпечити конституційне право громадян України, чиє дитинство співпало з роками Великої Вітчизняної війни, на достатній життєвий рівень.

Зокрема, варто зазначити що законопроект потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України в розмірі близько 121 млн грн. Кількість дітей війни на сьогодні становить понад 6 млн осіб.

«Прогноз Кабінету Міністрів України щодо зротання ВВП на 2021 рік становить 3,7%. Пропорційно зросте і обсяг надходжень до Державного бюджету України в 2021 році. Значне збільшення надходжень до Державного бюджету України в 2021 році дає реальну можливість виділення необхідної суми коштів для реалізації запропонованих у законопроекті положень», – вказується у пояснювальній записці.

Нардеп пропонує доповнити Закон України «Про соціальний захист дітей війни». Зокрема,  дітям війни буде доступний безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області за місцем проживання.

Також пільги стосуються безоплатного першочергового протезування, за винятком протезування з дорогоцінних металів, та забезпечення санаторно-курортним лікуванням на пільгових умовах в порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі