У рейтингу свободи інтернету Україна посіла 33 місце

Досліджування проводили у 65 країнах.

Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House опублікувала звіт з щорічного дослідження про свободу слова в інтернеті, згідно якого Україна зайняла 33 місце.

Про це повідомили на офіційному сайті організації.

“Свобода в Інтернеті (Freedom on the Net) – це всебічне дослідження свободи в Інтернеті, яке проводиться в 65 країнах світу, що охоплює 87% користувачів мережі. Країни, які ми досліджували, представляють різноманітні географічні регіони та політичні режими”, – пояснюється у звіті.

За результатами дослідження, 2018-й став восьмим роком поспіль, в якому зафіксовано зростання загального рівня несвободи в мережі. У 26 країнах ситуація погіршилася, а позитивні зміни зафіксували лише у 19 державах.

“За статистикою, у світі налічується 3,7 млрд користувачів мережі: 71% людей проживають у державах, де відбуваються арешти за онлайн-публікацію контенту з політичних, соціальних і релігійних питань; 55% людей живуть в країнах, де через такі ж самі теми застосовують блокування; 48% людей живуть в країнах, де людей атакують чи вбивають за активну діяльність в мережі”, – написали у звіті.

Україна залишилася в числі країн з частково вільним інтернетом. Вона посіла 33 місце з 65 країн.

Як зазначив Freedom House, це сталося у зв’язку з тим, що Президент України Петро Порошенко, намагаючись захистити громадян від конфлікта з про-російськими сепаратистами та інформаційної війни з Кремлем, заблокував російські сайти.

категорії
Суспільство

Публікації по темі