У Швеції, Данії і Норвегії скасовані понад 700 рейсів через страйк в авіакомпанії SAS

Пілоти почали страйк у п'ятницю через провал переговорів про оплату.

Авіаперевізник Scandinavian Airlines через страйк пілотів скасував у четвер 709 рейсів, що вплинуло на 54 тисячі мандрівників.

Про це йдеться в даних AP.

Пілоти почали страйк у п’ятницю через провал переговорів про оплату. Новий раунд переговорів між компанією і страйкуючими співробітниками почався в норвезькій столиці Осло 1 травня.

Шведська асоціація пілотів авіаліній, яка ініціювала страйк, раніше заявила, що місяці переговорів не змогли принести рішення щодо “погіршення умов роботи пілотів, непередбачуваних графіків роботи і відсутності безпеки на робочому місці”.

Шведська конфедерація транспортних підприємств заявила, що вона не може піти на 13-відсоткове підвищення заробітної плати, якого вимагають пілоти, з огляду на їхню і без того “високу середню заробітну плату в розмірі 93 тис. крон ($9 769) на місяць”.

Асоціація пілотів заявила, що робочі графіки, а не заробітна плата, були в центрі уваги переговорів, оскільки більшість пілотів SAS мають змінні графіки роботи.

Довідка

Скандинавські авіалінії (SAS) — мультинаціональна авіакомпанія (Данія, Норвегія та Швеція), провідний перевізник Скандинавських країн, базується в Стокгольмі, Швеція, належить SAS AB. Член-засновник Star Alliance. Засновники Air Greenland, Linjeflyg, Spanair, Thai Airways International, а також колишній чартерний оператор Scanair. У SAS три основних хаби — Копенгаген, Стокгольм-Арланда та Осло-Гардермуен. 2006 року Скандинавські авіалінії перевезли 25 млн пасажирів, SAS Group в цілому — 38.6 млн пасажирів.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі