У скільки обійшлись та хто реконструює спортивні майданчики Львова

Ще декілька років тому старезні, напіваварійні спортивні майданчики були нормою.

Ще декілька років тому старезні, напіваварійні спортивні майданчики були нормою

Радіанські, покриті енним шаром фарби турніки, напівзакопані шини зі старенького трактора «Беларусь» та футбольне поле, що від сезонних дощів перетворюється на суцільне болото. Сьогодні все це радше схоже на якийсь кадр з кінофільму, але ще декілька років тому старезні, напіваварійні спортивні майданчики були нормою для фізичної складової освітнього процесу.

Інформація у відкритому доступі, це складова реформування  будь якої галузі. Сьогодні кожен охочий, маючи доступ до інтернету, користуючись такими платформами як «Etender», «Prozorro»,  може з легкістю перевірити стан державних закупівель, інформацію про забудовника, суму вкладу.

Виокремивши частину навчальних закладів Львова, що проводять тендери на облаштування чи капітальний ремонт майданчиків за минулий  рік, журналіст ІА «Вежа» проаналізував їх стан та вартість.

СЗШ №87

Капітальний ремонт спортивного майданчику школи № 87 на вул. Замарстинівська 11 обійшовся понад 3 млн грн.

Участь у тендері взяла лише одна компанія, ТОВ «Торгово-промислова компанія «Будспорт» із пропозицією 3 млн 248 тис 736 грн.

Згідно тендерної документації, на подвір’ї школи повинне розміщуватись футбольне поле із штучною травою на площі 648 м2, майданчик з піску площею 10,4 м2, спортивні елементи. Це все повинне бути загороджене металевою огорожею у 214 метрів, металевою сіткою у 900 метрів квадратних, та вхід передбачається через металеві ворота та хвіртку.

Також у проекті прописано 14 акумуляторів для сонячних батарей та 14 LED світильників із сонячним модулем.

Зазначимо, згідно із даними Youcontrol, засновник компанії Максим’як Нараз Антонович, котрий ймовірно був помічником депутата ЛМР Путаса Юрія Володимировича.

СЗШ №87

СЗШ №15 

Лише каркас майбутнього стадіону і ніякого натяку на проведення робіт.  ФОП Черніга Олександр Олександрович , котрий виграв тендер на проведення капітального ремонту СЗШ №15, з матеріальним забезпеченням у розмірі 2 млн 262 тис 007 гривень, чомусь і досі не розпочав масштабної підготовки майданчика до нового навчального року.

За вказаним контактним номером у тендері, щодо причини затримки початку робіт на майданчику, відповіді не надали. Директор школи Юрович Віра Василівна зазначила, що зараз триває підготовка до експертизи, через деякі технічні нюанси, проте запевнила, що процес триває за планом.

Незважаючи на це, згідно тендерної документації роботи повинні були розпочатись ще у вересні минулого року. На спортивному майданчику, посилаючись на тендерну документацію, мали розміщуватись баскетбольні щити та ворота для міні футболу. Уся спортивна зона мала б бути покрита штучним газоном.

Варто зазначити, ФОП Черніга Олександр Олександрович загалом переміг у 9 тендерах загальною вартістю у понад 8,5 млн грн.

СЗШ №15

СЗШ №48 

Загальноосвітня школа, по вулиці Рубчака 8 в минулому році отримала можливість капітального ремонту спортивної зони. У тендері взяли участь три будівельних товариства. Перемогла компанія «Еліт спорт груп», котра запропонувала збудувати майданчик за 698 тис грн. Однак  у червні минулого року контракт з цим генеральним підрядником був розірваний за домовленістю двох сторін.

Роботи з будівництва майданчика очолила ТОВ «БК Захід Нео Буд» із вартістю робіт у 898 тис 199 грн.

СЗШ №66

Спортивний майданчик загальноосвітньої середньої школи 66 по вул.Наукова 92 зазнає кардинальних змін. Очікувана вартість будівництва становила 5 млн 506 тис 388 грн.

Запропонувавши дещо нижчу ціну, а саме 4 млн 929 тис 816 грн, виграла компанія ТОВ «Сервіскотломонтаж-Львів». Опісля підписання договору, сума виконання робіт була зменшена ще на 272 тис 278 грн, і становила 4 млн 657 тис 537 грн.

Згідно з тендерною документацією майданчик має бути огороджений парканом, на його території повинні розташовуватись футбольні ворота та лави для вболівальників, а саме поле має бути добре освітлене вуличними ліхтарями.

Зазначимо, що відповідно із даними Youcontrol, одним із засновників компанії зазначається Скакун Григорій Тимофійович, дружина котрого працює заступник начальника договірного відділу у філії ДП «Укрдержбудекспертиза».

СЗШ №66

Класична гімназія при ЛНУ ім. Івана Франка

Гімназія розташовується на вулиці Порохова 3.  Реконструкцію здійснюватиме компанія ТОВ «БУДСПОРТ» з фінансовим забезпеченням проекту  1 млн 447 тис грн. Територія майданчика огороджена парканом з металевої сітки та воротами.

Місце спортивного розвитку дітей облаштоване усіма необхідними тренажерами, такими як:  лазанка, тренажери для силових вправ, велосипеди. Уся площа спортивного майданчика покрита штучним газоном. По обидва боки стадіону встановлені футбольні ворота, також відведена спеціальна зона для вболівальників.

Наразі ремонтні роботи завершені, майданчик повністю функціонує. Вхід на територію здійснюється тільки з дозволу адміністрації.

Варто зазначити, окрім реконструкції спортивного майданчика, у ліцеї планується реконструювати спортивний зал. Відповідний тендер виграла компанія ТОВ «Фірма «Інтербуд», з вартістю робіт в понад 11,7 млн грн.

Класична гімназія при ЛНУ ім. Івана Франка

 

СЗШ №91

Недобудований майданчик за адресою Варшавська 58.

Тендер на проведення робіт виграла компанія ТОВ «Еліт Спорт Груп», із запропонованою вартістю виконання робіт 1 млн 377 тис 900грн.

Згідно із тендерною документацією, угода із компанією укладена в липні минулого року, та майданчик уже б мав бути збудований. Паперова тяганина, з великою кількістю правок затягує процес. На сьогодні присутній лише голий каркас майбутньої конструкції.

Зазначимо, власником компанії є Блащак Роман Петрович, котрий відомий своєю сумнівною репутацією щодо участі у великій кількості виграних тендерів.

СЗШ №91

СЗШ №92

Вже рівно рік пройшов з того часу, як школа №92, що на вул. Шевченка 390, визначила генерального підрядника для свого проекту. Ним стала компанія ТОВ «БУДСПОРТ» з вартістю виконання робіт в понад 1,9 млн грн.

Згідно тендерної документації, на спортивному майданчику мають встановити гандбольні ворота та зону силових тренажерів. До освітлення майданчика генеральний підрядник поставився з особливою увагою. На залізних опорах мають встановити сонячні модулі, котрі допоможуть суттєво зекономити школі в подальшому на електроенергії. Наразі майданчик недобудований, на території видимих ознак процесу роботи немає.

СЗШ №92

СЗШ №97

Тендер на реконструкцію спортивного майданчику СЗШ № 97 виграла компанія ТОВ «Галицький будівельник», вартість робіт становила 1 млн 879 тис 999 грн.

Окрім компанії переможця, у тендері брали участь ще дві компанії, а саме корпорація «Комунальник» та ТОВ «Будспорт».

Згідно тендерної документації забудовник мав встановити на території майданчика футбольні та волейбольні ворота, забезпечити встановлення тренажерної зони та покриття усієї площі штучною покрівлею. Зараз на кожному стовпі прикріплена невелика сонячна батарея, котра дозволить зекономити на заміні звичайних ламп. Майданчик наразі недобудований, розташовується на величезному футбольному стадіоні, котрий також перебуває у стані ремонту.

Засновником компанії є колишній начальник управління Львівської облдержадміністрації, Олександр Овчаренко. Компанія є переможцем у 87 закупівлях на суму понад 259 млн грн.

Ліцей «Сихівський»  

Вартість капітального ремонту спортивного майданчика за адресою Гната Хоткевича 48 становить 5 млн 198 тис грн.

Генеральним підрядником цього проекту стало приватне підприємство «СПОРТЕЛІТБУД». Зі слів працівника ЖКГ пані Марії ремонтні роботи на майданчику розпочались лише 2 місяці тому.

Наразі на майданчику проводяться демонтажні роботи, полотно майбутнього поля покриває щебінь та пісок. Заплановано облаштувати бігові та пішохідні доріжки, зони для силових тренажерів, волейбольну та ігрову зони, місце для міні-футболу.

СЗШ №13

Тендер на проведення реконструкції спортивного майданчика за адресою вул. Драгана 7 був проведений ще й червні минулого року, проте майданчик наразі недобудований.

Підрядником стало, вже відоме нам ТОВ « БУДСПОРТ» На  спортивну зону виділили близько 1 млн 920 тис грн.

Згідно тендерної документації майданчик площею 886 кв. м. має бути покритий поліуретановим покриттям, огороджений парканом з металевої сітки та обладнаний волейбольною та баскетбольною зоною.

ДНЗ №88 

Дитячий садочок, котрий розташовується на вул. Некрасова 37 вже оснащений спортивним майданчиком.

Відповідний тендер був виставлений на порталі Prozorro. Тендер на проведення робіт виграла компанія ТОВ «Будспорт» із вартістю 104 тис 145 грн.

«Ми з батьками підписали петицію про знесення старої будівлі на території ДНЗ. На місті зеленої зони ми встановили футбольний майданчик та інше обладнання для дитячого розвитку. Наразі спортивний майданчик функціонує, діти займаються згідно з розкладом занять»- повідомляє завідувач дошкільного закладу №88 Мирослава Ярославівна Городиська.

Сьогодні території майданчика розташовується поле зі штучним покриттям та встановленими футбольними воротами і баскетбольними стійкими. Ремонт на цій ділянці повністю завершений.

Варто зазначити, що переможці у тендерах щодо реконструкцій майданчиків часто  одні і ті ж компанії, часто керівниками котрих є депутати, колишні держслужбовці або у котрих близькі родичі на посадах державної служби.

Юлія Кононенко, ІА “Вежа”

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі