У трьох пологових будинках Львова запустили послугу єМалятко

Сьогодні, 25 лютого, у стінах Міського клінічного пологового будинку № 1 відбулася презентація запуску єМалятко. 

Сьогодні, 25 лютого, у стінах Міського клінічного пологового будинку № 1 відбулася презентація запуску єМалятко.

Зазначимо, що єМалятко — це перший комплексний сервіс в Україні, який об’єднує 10 послуг, пов’язаних з народженням дитини, в 1. Львів став шостим містом, у якому надаватиметься ця послуга.  Зокрема, її надаватимуть у трьох пологових будинках міста:

  • Міський комунальний клінічний пологовий будинок № 1;
  • Львівський обласний клінічний перинатальний центр;
  • 3-тя міська клінічна лікарня м. Львова.

Доступна вона  в пілотному режимі й об’єднує наразі 8 послуг, ще дві послуги будуть доступні з квітня. Зокрема це послуга реєстрації в системі пацієнтів та видання посвідчення багатодітним сім’ям.

“Офіційно послуга єМалятко тепер у нашому місті. Раніше понад 30 годин доводилось проводити для того, щоб оформити документи, понад 37 документів потрібно було подати, це понад 11 установ, які потрібно було відвідати. Тепер, вся інформація буде вводитись на сайт і все буде в одній послузі”, – повідомив під час презентації Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Варто додати, що раніше до ініціативи вже приєдналися Харків, Луцьк, Кривий Ріг, Вінниця та Київ, а незабаром послугу буде запущено ще в 5 містах, серед яких — Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Рівне та Маріуполь.

Заступник міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська зазначила, що послугою єМалятко вже скористалися 500 українців.

«Сьогодні ми вже протестували понад 20 людей. Єдине, що потрібно долучати довідку з пологового й паспортні документи”, — додала директорка департаменту адміністративних послуг міськради Валентина Бартошик. Вона також наголосила на тому, що є Малятко незабаром буде поширене в пологових будинках, у ЦНАПах.

Додамо, з січня 2020 року Урядом запроваджено експериментальний проект щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини. Проектом передбачено, що на підставі однієї заяви батьків новонародженої дитини її батьки можуть отримати 9 послуг в рамках комплексної послуги єМалятко. Під час державної реєстрації народження дитини, яка проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану, є можливість отримати послуги, зокрема щодо призначення державної допомоги при народженні дитини, реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків; внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому тощо.

Для належної реалізації проекту територіальними органами Міністерства юстиції вжито певних заходів щодо підписання меморандумів про співпрацю між відділами державної реєстрації актів цивільного стану та закладами охорони здоров’я, у яких за бажанням заявника може бути подано заяву про державну реєстрацію народження.

“Міністерство цифрової трансформації стало тим локомотивом, який, власне, дає поштовх цій чудовій послузі. А Міністерство юстиції робить зі свого боку все можливе, аби виступити бек-офісом у процесі реєстрації. Насправді це — дуже хороший сигнал для нас усіх, адже в центрі цієї послуги — людина”, — зазначив начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юрій Добош.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі