На Західній Україні найбільш зношені електромережі у Волинській області

Частка ліній, що потребують реконструкції або повної заміни, на Волинщині становить 21,3%. Наступна за зношеністю обладнання Львівщина - 16,38%.

ІА “Vezha” порівняла стан електромереж у Західній Україні. У якій області найбільша частка непридатних для використання електричних ліній і де найбільше аварійних відключень?

Відповідь на інформаційний запит надали Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Волинська, Тернопільська, Вінницька та Хмельницька області.

Рівненське обленерго відмовилось надавати інформацію про стан електромереж, пояснивши це так:”Запитувана вами інформація не стосується умов постачання товарів, послуг та цін на них, отже, не є публічною. З огляду на що у Товариства відсутні правові підстави надати її”.

Зазначимо, зношеність електромереж безпосередньо впливає на умови, за яких надаються послуги, адже впливає на реальну потужність ліній та кількість аварійних відключень.

За результатами аналізу показників, наданих ПрАТ “Львівобленерго”, АТ “Чернівціобленерго”, АТ “Прикарпаттяобленерго”, АТ “Вінницяобленерго”, ПрАт “Волиньобленерго”, ВАТ “Тернопільобленерго” та АТ “Хмельницькобленерго”, станом на 2018 рік найбільша часта електромереж, які потребують реконструкції чи повної заміни, у Волинській області. Вона становить 21,3% всіх електричних ліній.

Краща ситуація у Львівській області. Тут зношено 16,38% мереж. Наступне після Львівщини – Прикарпаття – 15,8%.

Найменша частка електромереж, як потребують реконструкції у Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій області. Вона становить 6,98%; 5,2% та 5 % відповідно.

Найкраща ситуація з технічно справними лініями у Хмельницькій області – 72,6% всієї мережі регіону. Найменший же показник у Львівській області – всього 32,81%. Не далеко відійшла і Івано-Франківщина – 34,2%.

А от у Чернівецькій, Волинській та Тернопільській області частка технічно справних мереж становить 46%; 49%  та 51,57% відповідно.

Варто зазначити: ПАТ “Закарпаттяобленерго” повідомило, що всі електромережі, які перебувають на його балансі, “знаходяться у технічно справному стані”. Крім того, АТ “Вінницяобленерго” заявило, що “інформація щодо техічного стану електромереж товариства не є публічною”.

Капітального ремонту у більшості областей Західної України потребують майже 50% електромереж. Найменше ремонт потрібен у Хмельницькій області – 21% та Волинській – 29,5%. Однак нагадаємо, що на Волинщині частка ліній, які  треба реконструювати або повністю замінити, становить 21,3 %, а це найбільший показник порівняно з іншими західноукраїнськими регіонами.

Щодо кількості аварійних відключень, то найбільша вона у Чернівецькій області, хоча частка мереж, які треба замінити, там найменша. За минулий рік у області сталось 15 605 аварій. Менше їх у Волинській області – 10 948, Івано-Франківській – 9 483, Вінницькій – 8 573 та Львівській – 8 023. На закарпатті упродовж минулого року електроенергії відключали 7 110 разів.

Найменша кількість аварійних відключень у Хмельницькій (2 703) та Тернопільській області – 2 374.

Що ж до середньої тривалості аварій, то найбільша вона на Хмельниччині – аж 8,4 год. Довго без електроенергії залишаються і в Закарпатській (6год.) та Івано-Франківській області – в середньому 4.3 год. Менше аварії тривають на Тернопільщині -3.6 год. та на Львівщині – 3 год.

У Чернівецькій області електроенергії не буває упродовж 2 год., а в Вінницькій 1.8 год.

Зазначимо, що ПрАТ “Волинськеобленерго”, в електромережах якого стається 10 948 аварій на рік, не надала інформації про тривалість відключень.

Однак, як повідомило товариство, кожна друга аварія в області призводить до поломки електрообладнання.

Загалом ситуація зі станом електромереж в Західній Україні виглядає так:

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі

Новини