“Удосконалення системи прийняття рішень дасть можливість пришвидшити реформи”, – Володимир Гройсман

Глава Уряду відзначив, що за останні п’ять років Уряду вдалося започаткувати фундаментальні перетворення.

Удосконалення системи ухвалення рішень в Україні дасть можливість пришвидшити реформи і вирішити проблеми, які довгий час були хронічними для нашої країни.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час чергової зустрічі з українськими та іноземними підприємцями в рамках «Діалогу влади і бізнесу», передає Урядовий портал.

Такі зібрання стали регулярними і саме такий формат розмови зараз дозволяє опрацьовувати та виводити на законодавчий рівень немало важливих для підприємців ініціатив. Серед уже ухвалених рішень – скасування численних і невиправданих регуляцій, удосконалення адміністративних процедур, переведення деяких з них в он-лайн, запровадження ризик-орієнтованого підходу до перевірок, запровадження автоматичного відшкодування ПДВ, а також реалізація політики обмеження силового тиску на підприємців в рамках законів «маски-шоу-стоп».

Звертаючись до підприємців сьогодні, 15 березня, Глава Уряду відзначив, що за останні п’ять років  –попри трагедії, втрати, щоденні повідомлення з фронту – Уряду вдалося започаткувати фундаментальні перетворення.

«Зараз ми маємо 13 кварталів зростання. Але чи достатньо цього для того, аби вирватися з проблем, які маємо. Чи достатнє те зростання, аби забезпечити сталість і прогнозованість, аби забезпечити успіх? Ні! Треба рухатися швидше. Нам треба змінювати ситуацію в країні. Ми маємо запит на швидкі зміни – люди праві. Але потрібно змінювати не тільки рішення, а й системи прийняття рішень», – сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що Україні вже вистачить криз, і у нас є не так багато часу, аби примножити те, що вже маємо. Саме тому, електоральний період – це можливість приймати рішення, які змінять систему прийняття рішень. Запорукою успіху стануть «системність дій, мобільність, швидкість прийняття рішень та створення якісного середовища і достатній рівень діалогу із суспільством та бізнесом».

«Наша стратегія в тому, аби через зростання економіки, накопичення власних ресурсів, зменшення боргового навантаження забезпечити стабільний розвиток. Наш діалог має ключове значення, адже ви (ділові люди) є замовниками прийняття рішень, які необхідні для легкого ведення бізнесу в Україні, – сказав Володимир Гройсман. – Ми можемо довести собі і всьому світу, що Україна – це не просто місце на карті, а прекрасна 45-мільйонна європейська країна».

Довідка

Український та іноземний бізнес, який працює в Україні, відзначають, що за останні два роки Уряд України зміг ухвалити та запровадити десятки важливих рішень, які покращили ситуацію в економіці і посилили упевненість інвесторів. Серед найбільш затребуваних ініціатив – запуск автоматизованої системи реєстрації ПДВ-накладних, прозорий механізм відшкодування ПДВ, Електронний кабінет платника податків, система «Єдине вікно» на митниці, удосконалення процедур надання спеціальних дозволів на користування надрами та проведення спеціальних аукціонів на користування надрами, зниження ставок портових зборів на 20% з 1 січня 2018 року, удосконалення процедур сертифікації та перевірок в АПК, запуск програми «Доступні ліки» та реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів, запуск системи eHealth та створення Національної служби здоров’я України задля подальшого розгортання медичної реформи в Україні тощо.

категорії
ПолітикаСуспільство

Публікації по темі