Україна без додаткових видатків з бюджету отримає додатково 780 тисяч доз вакцин проти кору

Додаткова закупівля вакцин пов’язана з несприятливою епідеміологічною ситуацією.

Цього року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) поставить в Україну додаткові 780 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи

Про це повідомляє прес-центр Міністерства охорони здоров’я.

Така закупівля не потребуватиме додаткового виділення коштів із державного бюджету. Вакцини закуплять за гроші, заощаджені раніше завдяки ефективним процедурам державних закупівель через міжнародні організації.

Відповідні зміни до постанови «Деякі питання закупівлі медичних імунобіологічних препаратів для реагування на спалах кору в Україні», ініційовані Міністерством охорони здоров’я, затвердили на засіданні Уряду. Документ усуває юридичні бар’єри і дозволяє закупити вакцину на заощаджені кошти.

МОЗ, разом з Центром громадського здоров’я розробили методику, яка дозволила розрахувати потреби у вакцинах на три роки наперед. Додаткова закупівля вакцин пов’язана з несприятливою епідеміологічною ситуацією щодо кору в Україні і постійним зростанням середньомісячного використання вакцин. Додаткові поставки вакцин дозволять гарантовано покрити потребу в щепленнях, що зростає у зв’язку зі спалахом. Відповідно, для дітей, які не вакцинувалися раніше, та дорослих із груп ризику (медики, вчителі, студенти, військові та часники ООС) дефіциту в вакцинах не буде.

Додамо, що загалом з початку спалаху (з літа 2017 року) на кір захворіло більше 100 000 українців, 36 людей померли.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі