Україна – Польща: три доби у черзі на кордоні

Чому українцям так важко потрапити до Польщі?

Очікування в чергах на пунктах пропуску для автотранспорту на українсько-польському кордоні досягають трьох діб.

Про це повідомив в.о. голови державної фіскальної служби України Олександр Власов на своїй сторінці у Facebook.

«Зранку вже провів відверту телефонну розмову з керівником митного відомства – заступником Державного секретаря Міністерства фінансів – заступником керівника Національної адміністрації доходів Польщі Петром Вальчаком. На сьогодні, за нашими оцінками, очікування в чергах досягають трьох діб», – написав Олександр Власов.

Він зазначив, що між контрольними органами України та Польщі діє меморандум про виникнення надзвичайних ситуацій, в якому прописані норми пропуску вантажних транспортних засобів по кожному пункту, проте в останній рік документ виконується не в повному обсязі.

Зокрема, як раніше вказали у ДФС, протягом 2017 – 2018 років пункти пропуску «Ягодин – Дорохуськ», «Краківець – Корчова» та «Рава Руська – Хребенне» суттєво скоротили норми пропуску до 200, 120, 90 вантажних транспортних засобів відповідно у напрямку виїзду з України. Це призвело до унеможливлення безперешкодного перетину митного кордону.

«Домовилися, що керівники митниць з обох сторін – з нашого боку мова йде про Львівської та Волинської митниці – повинні налагодити взаємодію в рамках угоди, щоб мінімізувати проблеми бізнесу при проходженні контролю”, – зазначив Олександр Власов.

Власов і Вальчак мають намір провести особисту зустріч найближчим часом в одному з пунктів пропуску і, зокрема, обговорити розширення кількості пунктів пропуску на кордоні з Польщею.

категорії
Всі новиниСуспільство

Публікації по темі