Україна повинна впровадити досвід країн Європи, де середня ставка по іпотеці коливається від 0% до 6%, – Парцхаладзе

Президент КБУ розглянув кілька «іпотечних» кейсів європейських країн

Україна повинна впровадити досвід країн Європи, де середня ставка по іпотеці коливається від 0% до 6%.

Про це заявив президент Конфедерація будівельників України, член Ради ФРУ Лев Парцхаладзе, повідомляє Федерація роботодавців України на сторінці в Facebook.

«Сьогодні 6 мільйонів українців потребують покращення житлових умов. І саме іпотечне кредитування може допомогти вирішити це», – зазначив він.

Джерело: КБУ

Президент КБУ розглянув кілька «іпотечних» кейсів європейських країн:

• Данія – 0,65%

“У Данії вже почали видавати і безвідсоткові кредити на житло, для тих хто бере велику суму на короткий термін – до 20 років, або 0,6 % – на 30 років. Нещодавно, стали видавати кредити з мінусовою ставкою, тобто повернути фінустанові треба буде менше – ніж узяли в кредит. Це перший такий випадок у світовій практиці”. – Парцхаладзе.

• Фінляндія – 1,5%

У Фінляндії кредити видають на 20-35 років. Дають людям до 60 років. Платити можна щомісячно або щоквартально. Квартиру може купити і іноземець, але потрібно чимало документів, які підтвердять фінансове становище.

• Швейцарія – 1,7%

У Швейцарії купити житло може як резидент, так і іноземець. Кредитування від 2 до 100 років, так би мовити – пожиттєво. Далі гроші виплачують діти, лише якщо цього не роблять – житло вилучають.

• Словаччина – 1,9%

У Словаччині термін кредитування – від 1 до 30 років. Надають кредити людям – від 21 до 65 років. Іпотеку можуть дати і без підтвердження доходів, але умови будуть дещо інші.

• Німеччина – 1, 9%

Розмір першого внеску має бути приблизно 40%, для цього потрібно мати рахунок у німецькому банку та обов’язково жити в країні.

• Чехія – 1,9%

Чехи дивитимуться доходи усієї родини. Для іноземців ставка залежить від того, чи є документи на проживання.

«Це яскраві приклади того, що і ми повинні створити маршрутну карту запуску іпотечного кредитування. Щоб кожен українець, який потребує житло – мав можливість його придбати», – додав Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, 4 березня 2020 року відбудеться Перший іпотечний форум: «Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки», на якому заплановано підписання меморандуму між Кабінетом міністрів України, Національним банком України та Конфедерацією будівельників України, що дасть можливість запустити доступне іпотечне кредитування вже цього року.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Суспільство

Публікації по темі