Україна розробить електронну систему управління запасами ліків

Наразі інформування громадськості відбувається через сайти обласних департаментів охорони здоров‘я та за допомогою інформаційних повідомлень у лікарнях.

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України оголошує тендер на розробку програмного забезпечення для електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів – eStock.

Про це інформує прес-служба міністерства.

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що ця платформа дозволить налагодити процес моніторингу залишків препаратів у лікарнях та зробить інформацію про ліки доступною для пацієнтів.

Наразі інформування громадськості відбувається через сайти обласних департаментів охорони здоров‘я та за допомогою інформаційних повідомлень у лікарнях, проте часто інформація про закуплені ліки не оновлюється регулярно, є незручною для пацієнта, а в деяких обласних департаментах немає робочого сайту, тому потрібної інформації жителі і жительки області одержати не можуть.

«Зараз Міністерство охорони здоров‘я раз на місяць отримує інформацію про залишки ліків і вакцин в регіонах. Ця інформація не завжди коректна. Вона потрібна нам в реальному часі і в зручному форматі, коли в один клік ми зможемо побачити залишки ліків в кожній лікарні. Так ми зможемо не лише забезпечити безперебійну доступність лікарських засобів для пацієнтів і пацієнток, а й звести до мінімуму брак і надлишок ліків», – зазначає Ольга Стефанишина, заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Запуск платформи eStock і автоматизація процесу управління запасами лікарських засобів суттєво спростить роботу медперсоналу, оскільки вони зможуть легше контролювати надходження, витрати, списання, інвентаризацію, перерозподіл медичних засобів, але найголовніше, дозволить пацієнтам і пацієнткам швидше і без затримок отримувати необхідні медикаменти і лікування.

Також система має передбачати можливість інтеграції та обміну даними з іншими системами, наприклад, електронною системою охорони здоров’я «eHealth», «ProZorro» та ін.

категорії
Суспільство

Публікації по темі