Україна та Австралія посилять співпрацю у протидії кіберзагрозам і тероризму

Голова Нацполіції України зустрівся з заступницею комісара Федеральної поліції Австралії.

Сьогодні, 23 жовтня відбулась зустріч голови Національної поліції України Сергія Князєва із заступницею комісара Федеральної поліції Австралії Ліан Клозе у Канберрі стосовно співпраці країн.

Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

На зустрічі обговорювали питання стосовно співпраці України та Австралії проти кіберзлочинності і тероризму.

«Група австралійських правоохоронців одна з перших прибула в Україну і ввійшла в штаб по розслідуванню катастрофи Boeing МН-17, який 17 липня 2014 року збили російські бойовики над містом Торез, Донецької області. Ми разом доводимо всьому світу, що тероризм не має кордонів. Ми постійно протидіємо, як тероризму з боку РФ, так і кіберзагрозам. Тому маємо намір взяти на озброєння найкращих світовий досвід у боротьбі із цими викликами», – поділився Сергій Князєв.

Він зазначив, що завдяки плідній співпраці кіберпідрозділів лише у цьому році знешкодили за інформацією австралійських правоохоронців кілька злочинних груп, які через Інтернет примушували малолітніх дітей до створення порнографічних матеріалів. Зараз ці матеріали направлені до суду. Цей контент створювався в Україні, а продавався в Австралії.

Окрім цього, українська сторона має намір ознайомитись із досвідом співпраці із кіберцентром Інтерполу у Сінгапурі, протидії організованій злочинності та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом ОЗУ, а також боротьби із незаконним обігом наркотиків.

«Представники нашої діаспори переважно працюють тут в IT-сфері, тому ми зможемо використовувати цей ресурс для боротьби із кібератаками, які, як правило, організовують російські або китайські хакери. Ми готові тут співпрацювати», – додав глава Нацполіції.

В свою чергу, заступницею комісара Федеральної поліції Австралії Ліан Клозе зазначила, що Австралія постійно співпрацює із міжнародними партнерами у протидії тероризму.

«У нас досить широка мережа міжнародних партнерів, ми, в тому числі працюємо з Україною. Серед наших партнерів – 33 країни, з якими співпрацюємо у правоохоронній діяльності, а також все, що стосується оперативної діяльності в плані розслідувань. Є офіцери зв’язку, Австралія співпрацює і з Інтерполом та  Європолом», –  додала Ліан Клозе.

категорії
Всі новиниПолітикаСуспільство

Публікації по темі