Україна відтермінує маркування латиницею продукції мінімум на 2 роки

Перехід на міжнародне маркування повинен був відбутися 1 січня 2019 року.

З метою недопущення призупинення з 1 січня 2019 року постачання на ринок України харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів, пестицидів – вимоги щодо маркування одиницями Si буде відтерміновано на 2 роки. 

Про це повідомили на офіційному сайті Європейської Бізнес Асоціації.

Згідно з проектом наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі, дані зміни продовжать перехідний період, протягом якого виробники повинні адаптуватися до міжнародних позначень і списати залишки існуючих пакувальних матеріалів.

Зазначимо, що у 2015 році було прийнято наказ згідно з яким першочергово треба зазначати одиниці вимірювання латиницею, а вже в дужках – українською мовою.

«Експерти Асоціації під час ряду зустрічей з Мінекономрозвитку та контролюючими органами звертали увагу на те, що на сьогодні більшість громадян України володіють, як правило, державною мовою. Тож запровадження вимоги щодо зазначення одиниць вимірювання літерами латинського чи грецького алфавіту є недоцільним з точки зору виробників харчових продуктів. Додатковим обтяження для виробників є необхідність зміни упаковки, що призведе до значних фінансових витрат та залучення додаткових ресурсів, які не є обґрунтованими з точки зору захисту здоров’я та інтересів споживачів. Так, лише для одного гравця ринку необгрунтовані витрати можуть становити декілька мільйонів гривень», – зазначили на сайті Європейської Бізнес Асоціації.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі

Новини