Україна вийшла з угоди в рамках СНД щодо стандартизації озброєння

Нині стандартизація озброєння та військової техніки повинна відбуватися відповідно до документів НАТО. 

Кабінет міністрів України 17 квітня припинив для України дію угоди від 1995 року, спрямованої на зміцнення і розвиток співпраці між державами СНД у галузі стандартизації озброєння і військової техніки.

Про це повідомили в прес-службі Мінекономрозвитку.

У відомстві кажуть, що угода не має практичної реалізації в Україні, оскільки стандартизує озброєння під радянські ГОСТи в той час, коли вони “ліквідовані на 90%”. Нині стандартизація озброєння та військової техніки повинна відбуватися відповідно до документів НАТО.

Відповідно до рішення уряду, Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить Виконавчому комітету Співдружності незалежних держав про припинення для України дії Угоди та Протоколу.

Як наголосив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, у Мінекономрозвитку провели аналіз та дійшли висновку, що угода не має практичної реалізації в Україні, оскільки стандартизує озброєння під ГОСТи. За його словами, в Україні ж радянські ГОСТи ліквідовані на 90%, і їх замінюють європейські стандарти.

“А ще у Конституції закріплений стратегічний курс до НАТО. Тож будемо проводити стандартизацію озброєння та військової техніки відповідно до цього курсу”, – додав він.

Відповідно до рішення уряду України, Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить Виконавчому комітету СНД про припинення для України дії угоди та протоколу.

Як повідомляв Укрінформ, Кабмін з 2016 року скасував 90% радянських ГОСТів, натомість було розроблено та прийнято понад пʼять тисяч національних стандартів, і цього року уряд планує додати до них іще три тисячі.

У лютому 2019 року Україна завершила процес виходу з координаційних органів СНД і працює над припиненням своєї участі в договорах, укладених раніше в рамках Співдружності.

категорії
ПолітикаСуспільство

Публікації по темі