“Україна знаходиться в процесі створення повноцінного інституту первинної медичної допомоги”, – Павло Ковтонюк

Зміни в медичній системі в Україні почались з первинної ланки медицини, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Зміни в медичній системі в Україні почались з первинної ланки медицини, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, передає Урядовий портал.

“Ми ввели вільний вибір лікаря, прив’язали фінансування до числа пацієнтів, зробили їх зарплати гнучкими і орієнтованими на результат. Спрацювало на 100%”,- розповідає Павло Ковтонюк і додав, що такий підхід дозволив досягти ефективних змін при незначному інвестуванні зі сторони держави. “Ми інвестуємо 20% нашого бюджету на охорону здоров’я в покриття 80% потреб в лікуванні людей”, навів приклад Павло Ковтонюк.

Зараз Україна знаходиться в процесі створення повноцінного інституту первинної медичної допомоги. “Наше завдання – зробити цей сервіс максимально ефективним. Нам потрібно переконати людей, що їм потрібна ця послуга. Люди повинні вирішувати свої проблеми зі здоров’ям зі своїм сімейним лікарем. Це наша кінцева мета”,- зазначив заступник Міністра охорони здоров’я.

Такі кроки особливо важливі для хронічно хворих пацієнтів. В Україні вже діє програма «Доступні ліки» на рівні ПМСД для людей з гіпертонією, діабетом другого типу і астмою. Також Україна забезпечена всіма необхідними вакцинами на 100%.

Нагадаємо, що зміни на первинній ланці медицини розпочались з січня 2018 року. Кожен українець вперше отримав можливість вільно обирати сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. У державних або приватних медзакладах. Більше 27,5 мільйона людей скористалися цією можливістю і долучилися до змін.

Усі комунальні заклади первинної допомоги перейшли на фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”. Тепер вони отримують кошти за послуги, які надають пацієнтам. Не за розмір приміщення, кількість ліжок або ж медперсоналу. Дохід залежить від обсягу роботи. Для багатьох лікарів, медсестер та медбратів первинки це відображається в зарплаті у понад 10, 15 і 20 тис. грн.

категорії
Суспільство

Публікації по темі