Українці можуть міняти мобільного оператора без зміни номера

Мобільні номери можна буде переносити на мережі всіх мобільних операторів: Vodafone, Lifecell, Київстар, Інтертелеком, Укртелеком і PEOPLEnet.

Починаючи з 1 травня в Україні запрацювала послуга з перенесення абонентських номерів для користувачів мобільного зв’язку.

Про це повідомив прес-центр Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Тепер українці можуть безкоштовно міняти мобільного оператора, зберігши при цьому старий абонентський номер. За кордоном така послуга доступна вже давно. В Україні ж відповідний закон був прийнятий ще в 2010 році, але включення послуги постійно відкладали.

Рішенням НКРЗІ визначено організацію, яка здійснює централізоване технічне адміністрування персональних номерів та перенесених абонентських номерів (Адміністратор ЦБД), якою стало державне підприємство «Український державний центр радіочастот».

Оператори рухомого (мобільного) зв’язку провели значний комплекс робіт з дообладнання власних мереж та побудували локальні бази даних перенесених номерів, здійснили їх налаштування та тестування технологічних процесів, а також успішно провели дослідну експлуатацію процесу надання ППН спільно з Адміністратором ЦБД. Таким чином, впровадження ППН дозволить споживачам вільно обирати мережу оператора РМЗ для отримання телекомунікаційних послуг із збереженням номера, сприятиме розвитку конкурентного середовища та підвищенню якості послуг, а також ще на крок наближає Україну до виконання угоди з Європейським Союзом.

Щоб змінити оператора і зберегти свій номер, потрібно переконатися, що він зареєстрований на вас, подати заявку на портацію новому оператору та отримати нову SIM-карту, на яку буде перенесено номер. Мобільні номери можна буде переносити на мережі всіх мобільних операторів: Vodafone, Lifecell, Київстар, Інтертелеком, Укртелеком і PEOPLEnet.

категорії
Суспільство

Публікації по темі