Українці почали отримувати більше виплат за лікарняними

Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за рік збільшився на 28,2%.

Розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності у квітні 2019 року порівняно з тим же періодом минулого року збільшився на 28,2%.

Про це повідомляє прес-служба Фонду соціального страхування України.

“Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності у квітні 2019 року порівняно з тим же періодом минулого року збільшився на 28,2% у розрахунку на день та склав 273,4 грн. Загалом за січень–квітень 2019 року Фонд соціального страхування України направив близько 3 млрд грн на фінансування компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному”, – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника.

Цей вид матеріального забезпечення виплачується Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

Довідка

Основними документами, які регулюють порядок нарахування та виплати лікарняних є:

– Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 р. № 1105-XIV;

– Постанова КМУ ” Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням” від 26.09.2001 р. № 1266;

– Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою Правління ФССУ від 19.07.2018 р. № 12 (далі – Порядок  № 12)

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі