Українці зловживають власними «зв’язками» аби впливати на суддів

Програма USAID "Нове правосуддя" провели опитування серед населення та працівників, які є учасниками судових проваджень.

Майже половина опитаних зізнаються, що під час виникнення проблем в ході судових проваджень змушені використовувати свої зв’язки, знайомства та інші засоби впливу.

Такі результати опитування громадян України 12 листопада були оприлюднені USAID “Нове правосуддя” на офіційному сайті програми.

Згідно результатів опитування, 42% громадян визнали, що в них виникали проблеми і вони змушені були використовувати свої зв’язки, знайомства та інші засоби впливу (в 2017 р. цей показник становив 33%).

Разом з тим довіра українців-учасників судових проваджень збільшилася вдвічі – з 16% у 2015 р. до 34% у 2018 р. Рівень довіри до судової влади правників у 2018 р. збільшився на 3% – до 41%.

Між іншим, позитивним впливом судової реформи на підвищення рівня довіри громадян до судів близько 70% правників називають оновлення суддівського корпусу та оцінювання суддів. Зокрема, позитивним результатом вважається конкурсний відбір до Верховного Суду (78%); запровадження кваліфікаційного оцінювання суддів (76%); обмеження обсягу суддівської недоторканності до функціональної (68%); повернення до триланкової системи судоустрою (64%); скасування повноважень Президента України щодо переведення та призначення суддів (60%).

Також вказано, що 49% опитаних правників переконані, що судова система України здатна стати основою подолання корупції в усіх гілках влади, 46% вважають створення НАБУ необхідним кроком України, а 42% респондентів опитування впевнені, що створення Вищого антикорупційного суду матиме позитивний вплив на подолання корупції.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування в межах проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”/ TAPAS створено онлайн сервіс, який надає доступ до інформації про реєстрацію транспортних засобів починаючи з 2013 року. Оновлення інформації здійснюватиметься щомісячно.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі